Nejvyšší možný trest pro Houdka. Za faul na bývalého spoluhráče Söderlunda si nezahraje deset zápasů

Pardubický obránce Michal Houdek dostal za faul na plzeňského útočníka Tima Söderlunda nejvyšší trest v této sezoně hokejové extraligy. Nezahraje si deset zápasů a přijde o deset procent ze základního měsíčního příjmu.

Praha (Aktualizováno: 11:21 14. 2. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pardubický obránce Michal Houdek

Pardubický obránce Michal Houdek | Foto: Pavel Paprskář | Zdroj: Profimedia

O čtveřici hráčů přišlo kvůli disciplinárním postihům poslední Kladno. Šest utkání nesmí hrát univerzál Jakub Babka, tři zápasy vynechají útočníci Ondřej Bláha a Michael Frolík a jeden duel obránce Václav Veber. Frolík přijde rovněž o deset procent z měsíční mzdy. O verdiktech šéfa disciplinární komise Viktora Ujčíka informovala Asociace profesionálních klubů ledního hokeje.

Zápas Plzně s Pardubicemi poznamenal faul Houdka na Söderlunda. Útočníka odvezli záchranáři

Houdek v pondělí zasáhl Söderlunda poté, co k němu přijel ze slepého úhlu, takže švédský útočník neměl šanci zareagovat. Plzeňský hokejista zůstal ležet otřesený na ledě, kde po něm zbyla kaluž krve, a byl převezen do nemocnice. Houdek od rozhodčích obdržel trest na pět minut a do konce utkání.

Houdek v pondělní předehrávce 45. kola zasáhl Söderlunda poté, co k němu přijel ze slepého úhlu, takže švédský útočník neměl šanci zareagovat. Plzeňský hokejista zůstal ležet otřesený na ledě, kde po něm zbyla kaluž krve, a byl převezen do nemocnice. Houdek od rozhodčích obdržel trest na pět minut a do konce utkání, které Dynamo po obratu vyhrálo 3:1 a upevnilo si první místo v tabulce.

Ujčík sáhl k nejvyššímu možnému trestu pozastavení činnosti za nedovolený zásah do hlavy nebo krku. „Při určení výše trestu hrála roli maximální intenzita zákroku, který byl veden bez respektu k protihráči i jeho zdraví ze slepého úhlu v okamžiku, kdy byl plzeňský hráč ve zranitelné pozici, což mělo za následek jeho vážné zranění,“ uvedl.

Tresty pro Rytíře se vztahují k nervóznímu závěru pondělního duelu 16. kola proti Vítkovicím, který Ostravané vyhráli 4:0. Babka, jehož Středočeši využívají podle potřeby v obraně i útoku, pyká za krosček na rozhodčího, jehož se dopustil krátce před koncem utkání. Za napadání rozhodčích byl vyloučen do konce utkání.

Bláha nesmí hrát za faul kolenem, který rozhodčí Antonín Jeřábek s Adamem Kikou v zápase nepotrestali. Frolík se provinil sekáním a inkasoval trest na pět minut a do konce zápasu. Veber zůstane nuceně mimo sestavu v dnešním utkání 44. kola proti Liberci za nedovolený zásah do hlavy nebo krku, ačkoliv od rozhodčích obdržel pouze menší dvouminutový trest za hrubost.

Středočechům, kteří uzavírají tabulku s dvanáctibodovým mankem na předposlední Mladou Boleslav a prohráli 16 zápasů za sebou, hrozilo, že přijdou rovněž o Martina Nemčíka. Slovenský obránce byl ve stejném utkání vyloučen za bitku na pět minut a do konce zápasu, disciplinární řízení s ním však bylo pozastaveno.

Od středy začnou rozhodčí v extralize posuzovat každý vyšší trest v utkání ještě na videu. Nový nástroj má pomoci k přesnějšímu vyhodnocení takových situací.

Tabulka Tipsport extraliga 2023/2024 (PLATNÉ K 9. 5. 2024)