Rittich pochytal 34 střel, překonal ho jen Hertl. V přípravě NHL se dařilo Blümelovi nebo Jiříčkovi

Brankář David Rittich přispěl 34 zákroky v přípravném utkání před startem NHL k výhře hokejistů Los Angeles 2:1 v prodloužení na ledě San Jose. Překonal jej pouze Tomáš Hertl, který byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Stejné ocenění získal i Vítek Vaněček, který zneškodnil 29 střel a dovedl New Jersey k vítězství 3:2 v prodloužení ve Philadelphii.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Hertl přijímá gratulace od spoluhráčů po dalším vstřeleném gólu

Tomáš Hertl | Zdroj: Reuters

Dallas i díky gólu Matěje Blümela porazil St. Louis 4:3. Stejným výsledkem zdolalo Buffalo doma Columbus, za který si připsal přihrávku David Jiříček.

Los Angeles dostal do vedení v 50. minutě Alex Laferriere. O nulu připravil Ritticha Hertl, který jej překonal v čase 57:13 švihem z pravého kruhu ke vzdálenější tyči a skóroval v přípravě i ve svém druhém startu.

Prodloužení rozhodl v přesilové hře Samuel Fagemo. Z českých hráčů nastupoval ještě v obraně poražených Jan Rutta. V sestavě Sharks se na rozdíl od minulého utkání neobjevili Radim Šimek, Adam Raška a Filip Zadina.

Vaněček za inkasované góly nemohl. Ve třetí minutě vyšachovala Philadelphia obranu New Jersey a Wade Allison zakončil do odkryté branky. Devils ještě v úvodní třetině otočili skóre trefami Curtise Lazara a Alexandera Holtze.

V 57. minutě ale zapomněli před brankou na Rhetta Gardnera, jenž poslal zápas do prodloužení, které rozhodl Erik Haula. V dresu vítězů nastupoval i Ondřej Palát, zatímco Tomáš Nosek tentokrát nehrál.

Z českých gólmanů chytal v sobotních utkáních už jen Jakub Dobeš, který nastoupil za Montreal v zápase s Torontem od třetí třetiny. Dvaadvacetiletý rodák z Ostravy ze sedmi střel neinkasoval a Canadiens alespoň zkorigovali skóre na konečných 1:3. Jakub Škarek zůstal na střídačce New York Islanders, kteří v městském derby porazili Rangers 5:3.

Dallas i díky gólu Matěje Blümela porazil St. Louis 4:3. Blümel svým prvním gólem v přípravě odpověděl ve druhé minutě na vedoucí branku St. Louis. Český útočník se prosadil z úniku.

První třetina ale patřila Blues, kteří i díky dvěma trefám Braydena Schenna vedli 3:1. Kyle McDonald a Matthew Seminoff ve třetí části vyrovnali a v prodloužení dokonal obrat Jason Robertson. V dresu vítězů na sebe upozornil bitkou Radek Faksa.

Po akci Jiříčka vedl Columbus proti Buffalu už 3:0. Český obránce podpořil útok, vrhl se odvážně mezi dva obránce a předložil puk napravo Patriku Lainemu, který vstřelil svůj druhý gól v zápase.

Rozhodčí ale také Jiříčka dvakrát vyloučili a při jeho trestu vyrovnal Jeff Skinner svou druhou trefou v utkání na 3:3. Zápas rozhodl v 55. minutě Zach Benson. Za vítěze nebodovali Jiří Kulich ani Lukáš Rousek, který ale při závěrečné hře hostů bez gólmana minul ze středního pásma prázdnou branku.

Vancouver s Filipem Hronkem v sestavě vyhrál poprvé v přípravě, když na svém ledě zdolal Edmonton 5:2. Hosté hráli bez svých největších opor Connora McDavida i Leona Draisaitla. Český bek odehrál 21 minut, nastupoval v oslabení i v přesilových hrách. Hrdinou utkání byl jiný obránce Quinn Hughes, který vstřelil dva góly a na jeden přihrál.

Na nosítkách opustil hrací plochu útočník Chicaga Samuel Savoie. Devatenáctiletý útočník se zranil při souboji o puk s obráncem Minnesoty Alexem Goligoskim. Po střetu se držel za nohu. Blackhawks, za které tentokrát nechytal Petr Mrázek, prohráli 2:3 v prodloužení.

Výsledky přípravných zápasů NHL

Buffalo - Columbus 4:3 (0:2, 1:1, 3:0)
Branky: 31. a 50. Skinner, 43. Jokiharju, 55. Benson - 13. a 21. Laine (na druhou Jiříček), 16. Danforth.

Tampa Bay - Nashville 5:4 (0:1, 2:2, 3:1)
Branky: 45. a 54. Merelä, 21. Hagel, 29. Watson, 53. Kučerov - 38. a 60. Novak, 15. Kemell, 22. Tomasino.

Detroit - Washington 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)
Branky: 23. a 46. Larkin, 8. Czarnik, 14. Seider, 34. Hanas - 29. D. Strome, 35. Phillips.

Philadelphia - New Jersey 2:3 v prodl. (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 3. Allison, 57. Gardner - 9. Lazar, 17. Holtz, 63. Haula. Vítek Vaněček odchytal za New Jersey celý zápas, inkasoval dvě branky z 31 střel a úspěšnost zásahů měl 93,5 procenta.

Minnesota - Chicago 3:2 v prodl. (2:1, 0:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 13. O'Rourke, 19. Beckman, 61. Dewar - 2. Entwistle, 59. T. Johnson.

St. Louis - Dallas 3:4 v prodl. (3:1, 0:0, 0:2 - 0:1)
Branky: 2. a 5. B. Schenn, 14. Bolduc - 2. Blümel, 43. McDonald, 52. Seminoff, 62. J. Robertson. Hráno v Independence.

Montreal - Toronto 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)
Branky: 52. Guhle - 7. Knies, 31. Minten, 40. N. Robertson. Jakub Dobeš odchytal za Montreal třetí třetinu a ze sedmi střel neinkasoval.

NY Islanders - NY Rangers 5:3 (3:0, 1:0, 1:3)
Branky: 8. Pageau, 10. Nelson, 18. Horvat, 31. Clutterbuck, 60. Lee - 46. Othmann, 57. Goodrow, 60. Cuylle.

Vancouver - Edmonton 5:2 (0:1, 2:0, 3:1)
Branky: 29. a 31. Q. Hughes, 41. Kuzmenko, 46. E. Pettersson, 49. Di Giuseppe - 19. Erne, 49. Lavoie.

San Jose - Los Angeles 1:2 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 58. Hertl - 50. Laferriere, 65. Fagemo. David Rittich odchytal za Los Angeles celý zápas, inkasoval jeden gól z 35 střel a úspěšnost zásahů měl 97,1 procenta.

tpk, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít