Pastrňák pomohl Bostonu k výhře gólem a přihrávkou. Vejmelka inkasoval šestkrát

David Pastrňák přispěl v NHL gólem a přihrávkou k výhře hokejistů Bostonu 6:5 v prodloužení na ledě Edmontonu. U vítězné branky asistoval Pavel Zacha. Karel Vejmelka inkasoval šestkrát z 36 střel a neodvrátil prohru Arizony 3:6 s Torontem. Dvakrát jej překonal Auston Matthews, který pokořil hranici padesáti vstřelených branek už v 54. utkání sezony.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V prodloužení Boston ubránil oslabení a poté udeřil

V prodloužení Boston ubránil oslabení a poté udeřil | Zdroj: Profimedia

Boston odskočil domácím ve druhé třetině z 1:1 na 4:1. Čtvrtý gól padl po akci Pastrňáka, jehož střelu doklepl do odkryté branky Jake DeBrusk. Edmonton smazal manko mezi 36. až 48. minutou, ale Pastrňák vrátil týmu vedení. Český útočník se prosadil v čase 52:41 švihem z levého kruhu k bližší tyči. Už za 42 sekund ale vyrovnal Zach Hyman.

V prodloužení Boston ubránil oslabení a poté udeřil. Zacha přihrál DeBruskovi, jehož střelu domácí zblokovali. Puku se mezi kruhy zmocnil Charlie McAvoy, elegantně se zbavil obránce a bekhendovou kličkou rozhodl.

Toronto položilo základ úspěchu v úvodní třetině, kterou ovládlo i díky dvěma využitým přesilovým hrám 3:0. Matthews dal v šesté minutě druhý gól týmu a svůj padesátý v sezoně, když zaskočil Vejmelku střelou z ostrého úhlu od pravého mantinelu. Nejlepší střelec ročníku zvýšil ve 37. minutě na 4:2 z dorážky. Dva góly vstřelil v utkání i jeho spoluhráč William Nylander. Arizona prohrála pojedenácté v řadě.

Matthews dosáhl na padesát tref už v 54. utkání sezony a v historii NHL to dokázal nejrychleji ze všech hokejistů narozených v USA. Absolutní rekord drží Wayne Gretzky, který překonal magickou hranici po 39 zápasech. Pokud útočník Toronta udrží gólový průměr, dostane se na 70 branek, což se naposledy stalo v NHL před 31 lety.

V čele tabulky střelců vede Matthews o 12 gólů před Samem Reinhartem z Floridy. Třetí Nikita Kučerov a David Pastrňák mají na kontě 36 branek.

NHL

Montreal - Buffalo 2:3 (1:0, 1:3, 0:0)
Branky: 13. Xhekaj, 27. Struble - 25. Girgensons, 30. Skinner, 39. Tuch. Střely na branku: 31:23. Diváci: 21 105. Hvězdy zápasu: 1. Luukkonen (Buffalo), 2. Roy, 3. Xhekaj (oba Montreal).

Chicago - Philadelphia 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)
Branky: 8. Blackwell - 7. Sanheim, 24. Konecny, 32. Hathaway. Střely na branku: 22:33. Diváci: 18 245. Hvězdy zápasu: 1. Konecny, 2. Sanheim (oba Philadelphia), 3. Blackwell (Chicago).

Arizona - Toronto 3:6 (0:3, 3:1, 0:2)
Branky: 25. Maccelli, 26. Hayton, 40. Guenther - 6. a 37. Matthews, 16. a 42. W. Nylander, 2. McMann, 49. Tavares. Střely na branku: 26:36. Karel Vejmelka odchytal za Arizonu celý zápas, inkasoval šest branek z 36 střel a úspěšnost zásahů měl 83,33 procenta. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: 1. Matthews, 2. W. Nylander, 3. Brodie (všichni Toronto).

Anaheim - Columbus 4:7 (0:3, 4:1, 0:3)
Branky: 37. a 39. McTavish, 30. Terry, 40. Killorn - 4. a 19. Werenski, 23. a 48. Kuraly, 10. Gaudreau, 47. Činachov, 60. Jenner. Střely na branku: 31:27. Diváci: 14 518. Hvězdy zápasu: 1. Jenner (Columbus), 2. Terry (Anaheim), 3. Werenski (Columbus).

Edmonton - Boston 5:6 v prodl. (1:1, 1:3, 3:1 - 0:1)
Branky: 12. a 36. Foegele, 47. Janmark, 48. Perry, 54. Hyman - 3. Geekie, 21. Marchand, 25. Frederic, 34. DeBrusk (Pastrňák), 53. Pastrňák, 64. McAvoy (Zacha). Střely na branku: 43:35. Diváci: 18 347. Hvězdy zápasu: 1. Foegele, 2. Perry (oba Edmonton), 3. DeBrusk (Boston).