Vondroušová vyhrála v semifinále Wimbledonu. Přímý přenos vysílal Radiožurnálu Sport

Česká tenistka Markéta Vondroušová vyhrála a podruhé bude ve finále grandslamu. Přímý přenos semifinále s Elinou Svitolinovou vysílal Radiožurnálu Sport.

Sledovali jsme online Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Markéta Vondroušová si zahraje o druhé grandslamové finále v kariéře

Markéta Vondroušová si zahraje o druhé grandslamové finále v kariéře | Foto: Dylan Martinez | Zdroj: Reuters

Vondroušová už jednou v semifinále grandslamu úspěšná byla. Ve finále Roland Garros 2019 ale poté podlehla Ash Bartyové. Ve Wimbledonu bylo až do letoška jejím nejlepším výsledkem druhé kolo v roce 2021.

Letos v All England Clubu své maximum už teď výrazně předčila. Ve čtvrtfinále porazila světovou čtyřka Jessicu Pegulaovou ze Spojených států. V předcházejícím kole vyzrála na krajanku Marii Bouzkovou.

Její semifinálovou soupeřkou byla Elina Svitolinová, která se letos v dubnu vrátila na okruh WTA po více než roční mateřské pauze. Ukrajinka si letos vyhrála turnaj ve Štrasburku. Nyní usiluje o své první grandslamové finále.

lis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít