Davidová si v závodě s hromadným startem dojela pro pátou příčku, mistryní světa je Švédka Öbergová

Na mistrovství světa dojely svůj poslední závod i ženy a nejlépe si v něm z českých biatlonistek vedla Markéta Davidová. Ta dojela v závodě s hromadným startem na páté příčce a vylepšila si tak osobní maximum na letošním šampionátu. Druhá česká reprezentantka Tereza Voborníková byla po dvou střeleckých chybách na závěrečné „stojce“ osmnáctá.

Oberhof (Aktualizováno: 17:32 19. 2. 2023) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Markéta Davidová

Markéta Davidová | Foto: Petr Slavík | Zdroj: Český biatlon

Osmá žena Světového poháru Davidová vylepšila v Oberhofu dosavadní maximum, kterým bylo šesté místo ze sprintu. Češi přesto vyšli na mistrovství medailově naprázdno. Naposledy se jim nepodařilo získat cenný kov před čtyřmi lety v Östersundu.

„Samozřejmě mě mrzí, že jsem se takhle necítila celý šampionát. Teď už s tím nic neudělám, ale máme před sebou ještě tři týdny, tak doufám, že si formu odvezu ještě na zbylé Světové poháry,“ zhodnotila pro Radiožurnál Sport svůj výkon na šampionátu Davidová.

Öbergová získala po vytrvalostním závodě druhé zlato a celkově čtvrtou medaili. Byla ještě druhá ve sprintu a třetí ve štafetě. Rodačka z Kiruny uspěla v závěrečném závodě i se dvěma trestnými koly.

Druhá byla se ztrátou 4,8 sekundy Norka Ingrid Landmark Tandrevoldová, bronz získala třikrát chybující Francouzka Julia Simonová.

Mistrovství světa v biatlonu v Oberhofu (Německo) - závody s hromadným startem:

Muži (15 km): 1. Samuelsson 36:42,8 (0 tr. kol), 2. Ponsiluoma (oba Švéd.) -9,6 (2), 3. J. T. Bö -38,8 (3), 4. Laegreid (oba Nor.) -55,8 (2), 5. Rastorgujevs (Lot.) -1:07,3 (3), 6. Fillon Maillet (Fr.) -1:10,9 (2), ...14. Mikyska -1:46,2 (1), 22. Štvrtecký -2:57,9 (6), 27. Krčmář (všichni ČR) -4:06,1 (7)

Ženy (12,5 km): 1. H. Öbergová (Švéd.) 36:48,0 (2), 2. Tandrevoldová (Nor.) -4,8 (1), 3. Simonová (Fr.) -20,8 (3), 4. Chevalierová-Bouchetová (obě Fr.) -34,7 (2), 5. Davidová (ČR) -51,4 (2), 6. Knottenová (Nor.) -57,7 (1), ...18. Voborníková (ČR) -1:43,0 (2).

mim, jsu, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít