Ledecká si vyzkoušela snowboardovou trať pro příští olympiádu, v paralelním obřím slalomu skončila druhá

Snowboardistka Ester Ledecká skončila druhá v paralelním obřím slalomu Světového poháru v čínském Secret Garden, kde se v roce 2022 pojede olympijský závod v rámci her v Pekingu. V boji o osmnáctý triumf v seriálu SP v kariéře prohrála ve finále s Němkou Ramonou Hofmeisterovou.

Secret Garden/Čína Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ester Ledecká

Ester Ledecká | Zdroj: Sport Invest

Olympijská vítězka na snowboardu i na lyžích Ledecká nadále povede hodnocení obřího slalomu a dostala se i do čela v průběžném pořadí paralelních disciplín. Tři závody před koncem sezony útočí na čtvrtý velký glóbus v řadě.

Ledecká sportovního Oscara nezískala. Slaví americká gymnastka Bilesová

Za vítěznou Němkou Ramonou Hofmeisterovou zaostala senzace olympijských her v Pchjongčchangu o 0,40 sekundy. V závěru trati sice stáhla ztrátu o skoro dvě desetiny sekundy, ale na vítězství to nestačilo.

Vítězná Hofmeisterová slaví druhé vítězství v paralelním obřím slalomu ve Světovém poháru v řadě.

Předtím Ledecká v pohodě ovládla kvalifikaci a ve čtvrtfinále vyřadila Michelle Dekkerovou z Nizozemska. V semifinále v samém závěru těsně porazila Polku Aleksandru Krolovou.

V neděli je v Secret Garden na pořadu paralelní slalom, který pojede třiadvacetiletá Ledecká v této zimě poprvé.

SP ve snowboardingu v Secret Garden (Čína) - paralelní obří slalom:
Muži: 1. Mastnak (Slovin.), 2. Sobolev (Rus.), 3. Baumeister (Něm.), ...v kvalifikaci 44. V. Brůžek (ČR).
Průběžné pořadí SP (po 6 ze 7 závodů): 1. Prommegger (Rak.) 3070, 2. Mastnak 2936, 3. Fischnaller (It.) 2690, ...58. V. Brůžek 49.
Ženy: 1. Hofmeisterová (Něm.), 2. Ledecká (ČR), 3. Jörgová (Něm.).
Průběžné pořadí SP (po 6 ze 7 závodů): 1. Ledecká 4200, 2. Jörgová 3129, 3. Ochnerová (It.) 2990, ...55. Žďárská (ČR) 37.

ČTK, tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít