Lyžařka Dubovská zahájila olympijskou sezonu 13. místem ve slalomu, vyhrála Vlhová

Lyžařka Martina Dubovská vstoupila do olympijské sezony 13. místem ve slalomu Světového poháru v Levi. Úvodní klasický slalom ročníku vyhrála pod umělým osvětlením obhájkyně celkového prvenství Petra Vlhová ze Slovenska.

Levi (Aktualizováno: 16:46 20. 11. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Dubovská.

Martina Dubovská. | Foto: Daniel Stiller / Bildbyrån | Zdroj: Reuters

Šestadvacetiletá Vlhová byla nejrychlejší v obou kolech a po loňských dvou prvenstvích si ve finském středisku připsala třetí vítězství za sebou. O 31 setin sekundy porazila svou největší soupeřku Mikaelu Shiffrinovou z USA, jež marně útočila na 46. slalomové vítězství v kariéře, čímž by se mohla dotáhnout na Ingemara Stenmarka v počtu výher v jedné disciplíně Svetového poháru.

„Začínám milovat Finsko i tohle počasí. Opravdu ráda tu lyžuju. Není obvyklé, že vyhrávám někde každý rok, jsem fakt šťastná,“ řekla Vlhová, jež vyhrála v Levi celkem počtvrté a vyrovnala se tím Shiffrinové.

Olympijská premiéra českých skokanek na lyžích se blíží, Ulrichová a Indráčková jsou v plném tréninku

Podle tradice tamních závodů získává vítězka soba, jemuž může vybrat jméno. Vlhová už má v Levi Igora (po otci), Pepi (po mentální trenérce) a Lujzu (po neteři) a nyní přibude Michal. Přemýšlela jsem nad tím, ve hře byla dvě jména. Bude se jmenovat Michal, po mém příteli. Je to moje životní láska a je tu teď se mnou, uvedla Vlhová, jež v Levi trénovala od začátku listopadu a vynechala kvůli tomu i paralelní závod v Rakousku.

Dvě favoritky doplnila na stupních vítězů Němka Lena Dürrová. Šestá žena z prvního kola poskočila druhou nejlepší finálovou jízdou na třetí pozici a poprvé v kariéře se ve slalomu dostala na pódium pro tři nejrychlejší.

Devětadvacetiletá Dubovská, jež před dvěma lety v Levi poprvé pronikla do elitní desítky, byla po úvodním kole jedenáctá. Nebyla to vůbec moje jízda, byla jsem trochu tuhá. Asi jsem byla nervóznější než normálně, uvedla česká lyžařka v nahrávce pro média.

Druhé kolo se jí výsledkově vydařilo méně, zajela sedmnáctý čas a o dvě místa si celkově pohoršila. Přesto měla z jízdy lepší pocit. Druhé kolo jsem si snažila víc užít, protože vím, že když mám uvolněný pohyb, tak jsem rychlá. Bylo to lepší, ale vím, že mám ještě co dělat, v trénincích jezdím jinak, řekla rodačka z Třince.

Na Vlhovou ztratila 2,40 sekundy. Třinácté místo není špatné, ale samozřejmě jsem chtěla víc. Beru to však s pokorou, jsem ráda, že jsem tam, a zítra máme novou šanci, dodala Dubovská.

Druhá česká reprezentantka Gabriela Capová obsadila v prvním kole 46. pozici se zhruba půlsekundovým odstupem za elitní třicítkou.

V neděli se jede v Levi druhý slalom, v roli vedoucí ženy Světového poháru do něj půjde vítězka zahajovacího obřího slalomu v Söldenu Shiffrinová.

Světový pohár ve sjezdovém lyžování v Levi (Finsko):

Ženy - slalom:
1. Vlhová (SR) 1:46,19 (52,15+54,04), 2. Shiffrinová (USA) -0,31 (52,26+54,24), 3. Dürrová (Něm.) -0,84 (52,87+54,16), 4. Slokarová (Slovin.) -1,12 (52,63+54,68), 5. Swennová Larssonová (Švéd.) -1,13 (52,70+54,62), 6. Liensbergerová (Rak.) -1,28 (52,87+54,60), 7. Holdenerová -1,50 (53,08+54,61), 8. Gisinová (obě Švýc.) -1,63 (52,85+54,97), 9. Hectorová (Švéd.) -1,92 (53,26+54,85), 10. Stjernesundová (Nor.) -2,01 (53,34+54,86), ...13. Dubovská -2,40 (53,58+55,01), v prvním kole 46. Capová (obě ČR) 54,90.

Průběžné pořadí SP (po 3 z 37 závodů): 1. Shiffrinová 180 b., 2. Slokarová 168, 3. Vlhová 160, 4. Stjernesundová 118, 5. Liensbergerová 105, 6. Dürrová, Hectorová, Gutová-Behramiová (Švýc.) všechny 96, ...31. Dubovská 20.