Tenistka Kvitová zvládla úvodní zápas na Roland Garros, Cetkovská je ve 3. kole

Tenistka Petra Kvitová zvládla vstup do Roland Garros. Česká tenistka porazila ve třech setech 6:3, 4:6 a 6:2 Francouzku Aravane Rezaiovou. Už ve třetím kole je Petra Cetkovská, která vyřadila nasazenou devatenáctku Rusku Anastasii Pavljučenkovovou 7:5, 2:6 a 6:4. Skončil naopak Jan Hájek a další čtyři české tenistky.

Petra Kvitová v duelu s Francouzkou Rezaiovou

Petra Kvitová v duelu s Francouzkou Rezaiovou | Zdroj: Reuters

Hned první hra zápasu naznačila, že bude mít Francouzka problémy při svém podání. Sedmá nasazená Petra Kvitová si vypracovala čtyři brejkboly, ale Rezaiová svůj servis doslova ubojovala. Více her při svém podání už ale v prvním setu nepřidala.

Debakl v první sadě ale domácí tenistka odvrátila i díky tomu, že měla drobné problémy na podání i favorizovaná Češka. Petra Kvitová tak i přes čtyři dvojchyby vstoupila do zápasu vítězstvím 6:3 v prvním setu.

Francouzku ale prohraný první set vyburcoval k lepšímu výkonu, především na podání, a brzy vedla 3:1. Češka však srovnala a za stavu 4:4 ve druhém setu jí chyběly dvě hry k vítězství. Rezaiová ale svým riskantním tenisem opět vzala Petře Kvitové podání a dokráčela k vítězství ve druhé sadě.

00:00 / 00:00

S Petrou Cetkovskou mluvil po postupu do 3. kola Roland Garros Jaroslav Plašil

V rozhodujícím setu se ukázaly zkušenosti Petry Kvitové s těžkými zápasy a i díky zlepšení na servisu, kdy měla 83% úspěšnost prvního podání, vyhrála třetí sadu 6:2. Pokud program v Paříži nenaruší opět déšť, střetne se česká jednička už zítra s Číňankou Šuaj Pcheng.

Cetkovská je poprvé v Paříži ve 3. kole, další Češky dohrály

Dařilo se i Petře Cetkovské, která v Paříži hraje kvůli zranění první turnaj v letošním roce. Devatenáctou nasazenou Rusku Anastasii Pavljučenkovovou ve třech setech a její další soupeřkou bude Italka Roberta Vinciová. Cetkovská postoupila do třetího kola Roland Garros poprvé v kariéře.

"Jsem ráda, že se mi to podařilo dotáhnout do konce, to je vždycky nejtěžší , zvlášť s holkama, které jsou na žebříčku tak vysoko. S Robertou Vinciovou to bude asi souboj kraťasů," těší se Petra Cetkovská.

Na kurty v Roland Garros nastoupily i další české tenistky. Třiadvacátá nasazená Klára Zakopalová prohrála s Estonkou Kanepiovou 6:7 a 2:6, Sandra Záhlavová uhrála jen tři hry proti Němce Beckové a z turnaje vypadla s výsledkem 2:6 a 1:6. Lucie Hradecká vzala sice Australance Bartyové jednu sadu, ale po výsledku 5:7, 6:2 a 1:6 také v turnaji končí.

Jedinou hráčkou, která měla blízko k tomu, aby napodobila Petru Kvitovou, byla 25. nasazená Lucie Šafářová. Ta po dramatickém duelu s Američankou Hamtonovou ale nakonec také nepostoupila po výsledku 6:7, 6:3, 7:9.

Ve druhém kole vypadl Jan Hájek, který prohrál s osmnáctým nasazeným Američanem Samem Querrym 4:6, 5:7 a 4:6. Naopak bez problémů postoupili světová jednička Američanka Serena Williamsová nebo Švýcar Roger Federer.

Alena Benešová, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít