OBRAZEM: Interiéry restaurace hotelu na Ještědu se vracejí do podoby, kterou navrhl architekt Binar

Interiéry hotelu na vrcholu libereckého Ještědu se postupně vracejí do původní podoby ze 70. let minulého století. Tak, jak ji navrhl architekt Otakar Binar. Lakýrníci za provozu natírají koženkové obložení stěn v restauraci, kterou v devadesátých letech překryl stříbrošedý nástřik. Od hostů je oddělují jen igelitové plachty.

Ještěd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hotový je už hotelový salonek a také bar Avion. Teď, za provozu, lakýrníci vrací koženkové obložení stěn v restauraci do původní okrové barvy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak na Ještedu pokračuje renovace hotelové restaurace, se byl podívat redaktor Tomáš Mařas

„Jako první přišel na řadu salonek. Na malém prostoru jsme zkoušeli, jak se to dá udělat technicky, jak to bude vypadat. Dojem byl daleko lepší, než jsme předpokládali. Tak jsme se rozhodli rozšířit to na kavárnu. No a pak už samozřejmě nám bylo líto, že to ostatní není. Takže následoval bar a teď to největší sousto, a to je restaurace,“ popisuje za hotel Ještěd Milena Lánská postup obnovy interiérů.

Návštěvník, když přijde na recepci, vyjde po schodech do restaurace podél oblé betonové stěny s plastikami Stanislava Libenského a Jaroslavy Brychtové. Dostane se tak do restaurace, kde část je už původní.

Ostění v salonku restaurace hotelu Ještěd už je po renovaci | Foto: Tomáš Mařas | Zdroj: Český rozhlas

Jak to vypadalo, než se začalo renovací, je vidět na jedné ze stěn. Šedostříbrný nástřik z 90. let 20. století.

„To je velmi pečlivý asi nástřik nějakým variopaintem. Tady na Ještědu se to opravdu dělalo v uvozovkách poctivě. Teď to myslím jako spíš ironicky, protože nevynechali jediné místečko ani kolem oken,“ vysvětluje Milena Lánská. „A my to teď musíme změnit.“

„Čas od času se objevila nějaká místa, která napovídala, jaké to tady bylo. Třeba když se v salonku odloupla část zrcadlové stěny, tak bylo naprosto jasné, že barva tady byla béžová,“ přibližuje Lánská.

A dodává, že nejvíc práce ale mají řemeslníci s poctivým zakrýváním míst, která se natírat nemají.

Tomáš Mařas, reČRoL Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme