Člen české vládní delegace obtěžoval v Jižní Koreji hygieničku. Případem se zabývají tamní úřady

Člen české vládní delegace v Jižní Koreji obtěžoval hygieničku, která cestujícím na letišti v Soulu měřila teplotu. Lékař s hodností podplukovníka podle serveru iDNES.cz v opilosti plácl ženu přes zadek. Případem se zabývají tamní úřady. Řeší ho i české ministerstvo obrany, pod které lékař spadá. Chystá se ho potrestat.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lékař s hodností podplukovníka podle serveru iDNES.cz v opilosti plácl ženu přes zadek. (ilustrační foto) | Foto: Anna Jadrná | Zdroj: Český rozhlas

Delegace, kterou vede ministr dopravy Martin Kupka (ODS), se do Česka vrací v pátek. Lékař už s ní ale podle serveru nepřiletí.

„Můžeme potvrdit, že řešíme konzulární případ českého občana v Soulu, který přicestoval s ministerskou delegaci,“ řekl mluvčí ministerstva zahraničí Daniel Drake. Neví ale, jak jihokorejské úřady případ řeší, tedy jestli byl například lékař zadržen.

Tchajwanci si své obchodní partnery hýčkají. Musí ale navázat osobní vztah, popisuje podnikatel

Číst článek

Incident potvrdilo i ministerstvo obrany. „Příslušník příspěvkové organizace ministerstva obrany byl po příletu při kontrole zdravotního stavu obviněn z krajně nevhodného chování vůči vojenskému personálu hostitelské země,“ sdělil serveru mluvčí ministerstva David Jareš.

„Ačkoli se zřejmě jedná o politováníhodné selhání jednotlivce, po důkladném prošetření incidentu bude lékař Ústavu leteckého zdravotnictví Praha kázeňsky řešen. Přijmeme opatření, aby se podobná situace už nemohla opakovat,“ dodal.

Předsedkyně Česko-korejské společnosti Jana Chamrová se domnívá, že incident může poškodit česko-korejské vztahy. Tamní společnost je podle ní na podobné případy velmi citlivá. „Tlak, který může v takových případech veřejnost vytvořit, je skutečně velký,“ řekla serveru.

Cestu spolu s Kupkou absolvuje více než 50 zástupců českých firem z Hospodářské komory. Delegace nejprve navštívila Singapur, poté Jižní Koreu. Cílem je posílit spolupráci v logistice, kosmických aktivitách a moderních technologiích, v nichž oba asijské státy patří ke světové špičce.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme