Český veslařský svaz si kvůli spornému nákupu lodí nechá udělat audit. Zaměří se na využití dotací

Český veslařský svaz si nechá udělat audit hospodaření zaměřený zejména na nakládání s dotačními prostředky v letech 2016 až 2023. Nové vedení svazu v čele s předsedou Michalem Kurfirstem se k tomu rozhodlo kvůli problémům se sporným nákupem lodí v letech 2019 až 2021, za který musí vrátit Národní sportovní agentuře dotace ve výši 460 tisíc korun.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Veslaři dostali i pokutu od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, proti které podali rozklad (lustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Veslaři dostali i pokutu od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, proti které podali rozklad. Svaz to uvedl v tiskové zprávě.

„Cílem nového vedení svazu je naprosto transparentně zacházet s finančními prostředky a maximálně o tom informovat nejenom naše členy, ale také veřejnost. Kvůli tomu se už v květnu zřídila pracovní skupina,“ uvedl Kurfirst.

Veslařský svaz porušil zákon, když nakupoval za státní dotace lodě. Zjistili to kontroloři NSA

Číst článek

Veslařský svaz již vyhlásil výběrové řízení na auditorskou firmu. Kromě toho kontrolní komise ve spolupráci se speciálně zřízenou pracovní skupinou prověří ekonomiku podřízených organizací, a to Národního olympijského centra vodních sportů, Sportcentra Račice, Labe arény a společnosti České veslování, s. r. o.

„Komise shromáždí veškeré informace o hospodaření, které pak v případě zjištění jakýchkoliv pochybností předáme auditorské firmě k dalšímu šetření. Maximální transparentnost a informovanost ve financování je pro nás velkou prioritou,“ řekl Kurfirst, který byl do funkce zvolen v červenci.

V loňském roce, kdy Račice hostily mistrovství světa, hospodařil veslařský svaz podle výroční zprávy s částkou přes 180 milionů korun a vykázal zisk 9,5 milionu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme