Rusové zabili dva civilisty v Doněcké oblasti. Popravili 28 Romů, kteří otrávili vojáky vodkou

Ruské jednotky v noci na pondělí ostřelovaly tři obce v Dněpropetrovské oblasti, ale podle místních úřadů se ostřelování obešlo bez obětí. Nejméně dva civilisty zabily ruské útoky v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny. Kyjev tvrdí, že za poslední den bylo zabito 430 ruských okupantů.

Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinští vojáci pálí z houfnice M777 v Doněcké oblasti | Zdroj: Reuters

Ruské jednotky v noci na pondělí ostřelovaly tři obce v Dněpropetrovské oblasti v jižní části Ukrajiny raketami Grad a těžkým dělostřelectvem. Ráno to oznámil šéf dněpropetrovské vojenské civilní správy Valentyn Rezničenko s tím, že celou noc podle něj čelila útokům oblast kolem Nikopolu.

V Doněcké oblasti ruští vojáci v neděli zabili dva civilisty a další čtyři zranili, informoval v pondělí ráno na telegramu šéf regionální vojenské správy Pavlo Kyrylenko. „Dne 27. listopadu Rusové zabili dva civilisty v Kurachovu v Doněcké oblasti. Další čtyři lidé v regionu byli zraněni,“ dodal Kyrylenko.

Vojenští úředníci si pro mě přišli a doptávali se mé rodiny, kde jsem, líčí Rus, který žije sedm let v Česku

Číst článek

Generální štáb ukrajinské armády oznámil, že ukrajinské dělostřelectvo zasáhlo za uplynulý den čtyři oblasti koncentrace nepřátelských sil, zbraní a techniky a že ukrajinské jednotky odrazily řadu útoků v Doněcké oblasti. Tvrzení válčících stran není obvykle možné ověřit z dalších zdrojů.

Rusové zase údajně provedli čtyři raketové údery na civilní objekty v Záporožské a Dněpropetrovské oblasti a vypálili více než 50 střel z raketometů na pozice ukrajinských jednotek a na vesnice.

Podle Kyjeva ozbrojené síly Ukrajiny zlikvidovaly od začátku ruské invaze 24. února do 25. listopadu na 86 000 ruských okupantů, jen za poslední den 430.

Ruští okupanti podle odposlechu ukrajinských vojenských odposlechů zastřelili na Ukrajině 28 Romů, kteří údajně ruské rotě podali otrávenou vodku. Informovala o tom ukrajinská vojenská rozvědka.

Hlavní zpravodajské oddělení Ministerstva obrany Ukrajiny podle GUR zachytilo rozhovor ruského vojenského důstojníka působícího v Doněcké oblasti, který hovořil o zabíjení ukrajinských Romů.

„Víš, jaké bezpráví se děje tady ve městech? Vojenská policie nedávno zastřelila cikány, 28 lidí, postavila je ke zdi a zastřelila, protože našim vojákům podali vodku a otrávili je, celou rotu,“ líčil podle ukrajinských zpravodajců ruský voják.

pj, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme