1500 metrů

1500 metrů v textech na iROZHLASU

|Jakub Knoll |LOH 2016 Rio de Janeiro

Mílař Holuša zaběhl v rozběhu nejlepší čas a postoupil do semifinále

Mílař Jakub Holuša započal své olympijské snažení velmi dobře. Český atlet nejenže vyhrál svůj rozběh a s přehledem postoupil do semifinále, ale díky času 3:38,3 zaznamenal vůbec nejlepší výkon úvodního kola běžců na 1500 metrů. Do semifinále nakonec zasáhne i překážkář na 110 metrů Petr Svoboda, který byl sice původně diskvalifikován, ale česká výprava uspěla s odvoláním.

|Michal Jurman, Jakub Knoll |Ostatní sporty

Jsem spokojený, ale ke konci mi trošku došly síly, říká po 5. místě na ME plavec Micka

Šest medailí už získal plavec Jan Micka na juniorských evropských a světových šampionátech. Dnes chtěl poprvé zaútočit na cenný kov i mezi seniorskou elitou a na mistrovství Evropy v Londýně to na trati 1500 metrů dlouho vypadalo nadějně. Nakonec skončil Micka pátý, přesto skvělým časem opět potvrdil, že se od něj dají v budoucnu ještě čekat velké věci.

|Jakub Knoll |Ostatní sporty

Plavec Micka vybojoval na ME v závodě na 1500 metrů páté místo

Český plavec Jan Micka dnes na mistrovství Evropy v Londýně na svou první seniorskou medaili z velké akce nedosáhl. V dnešním závodě na 1500 metrů, ve kterém opět útočil na svůj národní rekord, obsadil páté místo. Z výhry se raduje favorizovaný Ital Paltrinieri, za kterým skončil jeho reprezentačního kolega Gabriele Detti. Pro bronz si doplaval Mychajlo Romančuk z Ukrajiny.