Simona Baumrtová

Simona Baumrtová v textech na iROZHLASU

| ČTK |Ostatní sporty

Plavkyně Závadová se ve finále MS zhoršila o 6 sekund, v polohovce skončila sedmá

Česká plavkyně Barbora Závadová nedokázala zopakovat výkon z rozplavby a ve finále polohového závodu na 400 metrů na mistrovství světa v krátkém bazénu v kanadském Windsoru obsadila sedmé místo. Znakařka Simona Baumrtová svůj první start na šampionátu v účast mezi elitní osmičkou neproměnila, na stovce obsadila v semifinále jedenáctou pozici.

|Michal Jurman, Radek Šamša |LOH 2016 Rio de Janeiro

Plavkyně Baumrtová skrývala, co jí brání v lepších výsledcích. Po Riu nastoupí do nemocnice

Čtyři roky se snažila plavkyně Simona Baumrtová zlepšit svoji psychickou odolnost. Když se jí to před startem olympijských her podle jejích slov povedlo, zhatily její sny na dobrý výsledek nečekané a navíc hodně vážné zdravotní problémy. V rozplavbě na 200 metrů znak skončila až třiadvacátá, v Riu se přesto nevzdává a nastoupí i do polohové štafety.

|Michal Jurman, Vojtěch Man |LOH 2016 Rio de Janeiro

Phelps po návratu získal 19. zlato. Plavecká ikona může znovu být největší hvězdou Her

Už v sobotu začaly na olympijských hrách plavecké soutěže, největší hvězda do nich ale zasáhla až dnes časně ráno, kdy ve štafetovém závodě brali Američané zlato. Nejúspěšnější olympionik všech dob Michael Phelps získal 19. zlatou medaili a bude mít ještě minimálně tři šance. A o tom, že si i letos pověsí na krk individuální olympijskou medaili, nepochybuje téměř nikdo.

|Nikola Šrámková |LOH 2016 Rio de Janeiro

Baumrtové chybělo do semifinále devatenáct setin vteřiny, nepostoupila ani Moravčíková

Simona Baumrtová nepostoupila na olympiádě v Riu de Janeiru do semifinále 100 metrů znak. Česká plavkyně skončila v rozplavbách na prvním nepostupovém, tedy sedmnáctém místě s časem 1:01,08. Chybělo jí devatenáct setin sekundy. V semifinále nebude ani prsařka Martina Moravčíková, která na stometrové trati zaplavala v čase 1:08,50 a skončila pětadvacátá.