Minnesota porazila Chicago i přes 23 zákroků Mrázka. Blackhawks prohráli po páté v řadě

Chicago s Petrem Mrázkem v brance podlehlo Minnesotě 1:2 a na výhru čeká už pět zápasů. K prolomení série nepomohlo ani 23 zákroků českého gólmana. Toronto porazilo Dallas s Radkem Faksou v sestavě 5:4 a NY Rangers zvládli utkání s Tampou Bay, kterou zdolali 3:1.

Video New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Mrázek v brance Chicago Blackhawks

Petr Mrázek v brance Chicago Blackhawks | Foto: Kamil Krzaczynski | Zdroj: Reuters

Chicago v posledních zápasech strádá v ofenzivě a svou nelichotivou bilanci potvrdilo i proti Minnesotě. V posledních pěti zápasech dali Blackhawks pouhé čtyři góly, přičemž hned třikrát vyšli střelecky naprázdno. Nick Foligno v druhé třetině duelu proti Wild srovnal na 1:1 a ukončil více než 173 minut dlouhé čekání na přesnou trefu.

O body Blackhawks připravil Folignův mladší bratr Marcus, který v polovině třetí třetiny tečí překonal Mrázka a svou devátou trefou v ročníku vystřelil Minnesotě výhru. Mrázek zlikvidoval 23 střeleckých pokusů a poosmé za sebou chytal s úspěšností přesahující 90 procent.

Toronto v prvním zápase po více než týdenní pauze nestačilo na NY Islanders a padlo po třech výhrách. V duelu proti Dallasu se Maple Leafs vrátili na vítěznou vlnu. V zápase plném branek vyhráli 5:4 a posunuli se před Tampu na páté místo Východní konference.

Dvěma góly a jednou nahrávkou řídil výhru domácích William Nylander. Jednu branku vstřelil nejlepší střelec ligy Auston Matthews a vylepšil tak svou bilanci na 41 přesných zásahů.

V čele kanadského bodování se osamostatnil Nikita Kučerov. Ruský útočník Tampy připravil jediný gól svého týmu v duelu s NY Rangers a odskočil druhému Nathanu MacKinnonovi na rozdíl jednoho bodu. Lightning v Madison Square Garden prohráli 1:3 a nebodovali po třech výhrách. Rangers se radovali potřetí za sebou a posunuli se za Boston na druhé místo Východní konference.

Výsledky NHL:

Toronto - Dallas 5:4 (1:2, 2:0, 2:2)

Branky: 7. a 52. W. Nylander, 24. Tavares, 33. Matthews, 52. Marner - 18. a 52. z trest. střílení Dadonov, 15. Benn, 59. W. Johnston. Střely na branku: 31:31. Diváci: 18 517. Hvězdy zápasu: 1. W. Nylander, 2. Tavares (oba Toronto), 3. Dadonov (Dallas).

Chicago - Minnesota 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Branky: 34. N. Foligno - 13. Lucchini, 51. M. Foligno. Střely na branku: 21:25. Petr Mrázek odchytal za Chicago 57 minut a 33 sekund, inkasoval dvě branky z 25 střel a úspěšnost zákroků měl 92 procent. Diváci: 17 230. Hvězdy zápasu: 1. Lettieri (Minnesota), 2. N. Foligno (Chicago), 3. M. Foligno (Minnesota).

NY Rangers - Tampa Bay 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Branky: 22. Vesey, 38. Brodzinski, 59. Vesey - 46. Hagel. Střely na branku: 24:19. Diváci: 17 208. Hvězdy zápasu: 1. Vesey, 2. Brodzinski, 3. J. Quick (všichni NY Rangers).