Vrána má před startem NHL formu. Dvakrát skóroval a jednou nahrával, St. Louis ale prohrálo

Český útočník Jakub Vrána dal v pondělním přípravném utkání na NHL dva góly a u dalšího asistoval, hokejisté St. Louis ale prohráli s Columbusem 3:5 a na výhru čekají již tři zápasy. Na vítězství nedosáhlo ani Toronto s Davidem Kämpfem nebo Pittsburgh s Radimem Zohornou. Radovali se naopak Dominik Kubalík z Ottawy a Tomáš Nosek hrající za New Jersey.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český útočník Jakub Vrána (vlevo) dal v pondělním přípravném utkání na NHL dva góly a u dalšího asistoval

Český útočník Jakub Vrána (vlevo) dal v pondělním přípravném utkání na NHL dva góly a u dalšího asistoval | Foto: Aaron Doster-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

St. Louis na ledě Columbusu vůbec nezvládlo vstup do zápasu. Blues po první třetině prohrávali 0:3 a v čase 24:49 jim další ránu zasadil Cole Sillinger. Hokejisté ze státu Missouri zápas zdramatizovali zejména díky Vránovi, který do St. Louis přišel v březnu z Detroitu.

Český útočník ve 32. minutě snížil, o dvě minuty později připravil branku pro Sammyho Blaise a v čase 42:50 vstřelil kontaktní gól. Vítěz Stanley Cupu z roku 2018 vylepšil svoji předsezonní bilanci na tři góly a dvě asistence a poněkolikáté ukázal, že pokud zůstane zdravotně v pořádku, může atakovat třicetigólovou hranici.

Proti Blue Jackets se odchovanec pražských Letňan dvakrát prosadil z pravého kruhu pro vhazování. V prvním případě si rychle zpracoval puk, který promáchl Kevin Hayes, a prostřelil přesouvajícího se brankáře. Při druhé trefě tvrdou ranou zápěstím zakončil přesilovkovou kombinaci.

Blues ve třetí dvacetiminutovce nedokázali srovnat a při závěrečném risku bez brankáře inkasovali.

New Jersey v předsezonní přípravě vyhrálo i pátý zápas. Devils v přestřelce zdolali New York Islanders 6:5 a jako jediní zatím neztratili ani bod. Hattrickem a asistencí se blýskl švédský útočník Jesper Bratt. O jeden gól méně dal obránce John Marino. Nosek odehrál 17 a půl minuty a zápas zakončil se dvěma zápornými body ve statistice plus/minus. Brankář Vítek Vaněček zůstal pouze na střídačce.

Střetnutí Pittsburghu s Ottawou přineslo souboj dvou českých útočníků. Po zápase mohl být spokojenější Kubalík, jehož Ottawa porazila Zohornův Pittsburgh 3:0. Gól a asistenci zaznamenal Tim Stützle, Češi nebodovali.

Toronto zaváhalo po třech výhrách. Maple Leafs v závěru zápasu s Montrealem přišli o dvoubrankový náskok a v prodloužení inkasovali z hole Nicka Suzukiho. Kämpf za poražený celek odehrál lehce přes 14 minut a upozornil na sebe čtyřmi srážkami.

Ve zbylých zápasech Boston bez českého zastoupení podlehl Philadelphii 1:3 a prohrál potřetí za sebou. Calgary přehrálo Winnipeg 5:4 a další celek z Alberty Edmonton porazil Seattle 4:1. Výhru Oilers dvěma góly řídil dvacetiletý útočník Xavier Bourgault.

Přípravné zápasy před NHL:

Pittsburgh - Ottawa (v Halifaxu) 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Branky: 9. Greig, 18. Tkachuk, 58. Stützle.

Toronto - Montreal 4:5 v prodl. (2:1, 1:1, 1:2 - 0:1)
Branky: 13. a 52. Tavares, 8. Gregor, 35. Domi - 4. Norlinder, 40. Dach, 54. Kovacevic, 60. Anderson, 61. Suzuki.

New Jersey - New York Islanders 6:5 (1:2, 4:1, 1:2)
Branky: 23., 24. a 45. Bratt, 11. a 31. Marino, 33. J. Hughes - 4. a 41. Barzal, 9. Nelson, 27. Engvall, 57. Lee.

Philadelphia - Boston 3:1 (0:1, 3:0, 0:0)
Branky: 22. Atkinson, 23. Konecny, 36. Farabee - 15. Geekie.

Columbus - St. Louis 5:3 (3:0, 1:2, 1:1)
Branky: 6. Jenner, 15. Marčenko, 18. Danforth, 25. Sillinger, 59. Gaudreau - 32. a 43. Vrána, 34. Blais (Vrána).

Calgary - Winnipeg 5:4 (1:2, 3:2, 1:0)
Branky: 20. Lindholm, 32. Ružička, 34. Dubé, 35. Backlund, 42. Coronato - 26. a 35. Gustafsson, 6. Heinola, 15. Toninato.

Seattle - Edmonton 1:4 (1:1, 0:0, 0:3)
Branky: 14. Yamamoto - 7. a 49. Bourgault, 43. McDavid, 60. Janmark.