Dončić s Irvingem v NBA dirigovali výhru Dallasu nad Los Angeles. Embiid slavil triumf s Philadelphií

Basketbalisté Dallasu napravili v NBA úvodní nezdar v novém vloženém turnaji a v pátek porazili Los Angeles Clippers jasně 144:126. Luka Dončić k vítězství přispěl 44 body, když trefil 17 z 21 střel včetně šesti trojek z devíti pokusů. Phoenix podlehl Los Angeles Lakers 119:122 navzdory 38 bodům Kevina Duranta. LeBron James dovedl hosty k výhře 32 body a 11 doskoky.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Basketbalista Luka Dončić byl hlavním strůjcem vítězství Dallasu Mavericks proti Los Angeles

Basketbalista Luka Dončić byl hlavním strůjcem vítězství Dallasu Mavericks proti Los Angeles | Foto: Kevin Jairaj-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Dončićovi sekundoval s 27 body Kyrie Irving. „Není to jen o nás dvou, říkám to pořád. Ubránili jsme všichni, zapojují se a přispívají všichni,“ uvedl Dončić.

Klíčová byla druhá čtvrtina utkání, kterou Mavericks ovládli 47:18. Předvedli i šňůru 33:4. Dallas vedl v zápase až o 32 bodů. Clippers neuspěli počtvrté v řadě. Nová posila James Harden nasbíral 14 bodů, všechny v úvodní čtvrtině.

„V první části jsem se cítil fakt dobře na obou stranách hřiště. Pak to šlo z kopce. Stále se snažím najít balanc mezi tím, abych nenarušoval týmovou chemii, ale abych byl zároveň dostatečně agresivní,“ řekl Harden. Nejlepším střelcem Clippers byl s 26 body Kawhi Leonard.

Lakers uspěli po třech porážkách a ve vloženém turnaji si připsali první vítězství. James odehrál 36 minut, i když ho v první čtvrtině trápila bolavá noha. Anthony Davis po vynechaném utkání kvůli bolesti zad zaznamenal 18 bodů a 11 doskoků.

Suns nebylo nic platné vedení až o 14 bodů ani výkon Duranta či 24 bodů Bradleyho Beala, který si odbyl domácí debut za Phoenix po příchodu z Washingtonu.

Skvělý Embiid

Při výhře Philadelphia v Detroitu 114:106 se blýskl 33 body a 16 doskoky nejužitečnější hráč minulé sezony Joel Embiid. Sixers zvítězili posedmé v řadě. Tyrese Maxey nastřádal 29 bodů a 11 asistencí, Tobias Harris nastřílel 24 bodů.

„Joel se opravdu těžce brání. Když mává rukama okolo a trefuje všechny okolo sebe, tak to vážně není střelecký pokus. Na druhou stranu, to není důvod, proč jsme prohráli,“ uvedl trenér Detroitu Monty Williams v narážce na Embiidových 19 trestných hodů. Pistons táhl s 23 body rozehrávač Kylian Hayes.

Boston porazil Brooklyn 121:107, když vedl až o 24 bodů. Jaylen Brown dal 28 bodů a Jayson Tatum 23. Druhý tým Východní konference uspěl po dvou porážkách.

Druhý nejlepší střelecký výkon Victora Wembanyamy v NBA, při němž nasbíral 29 bodů, San Antoniu úspěch nepřinesl. Spurs prohráli 110:117 s Minnesotou a utrpěli čtvrtou porážku za sebou. Nepomohlo jim ani 29 bodů Devina Vassella. Za vítěze dal stejně bodů Karl-Anthony Towns a o bod méně měl Anthony Edwards.

Výsledky NBA:

Boston - Brooklyn 121:107, Dallas - LA Clippers 144:126, Detroit - Philadelphia 106:114, Houston - New Orleans 104:101, Memphis - Utah 121:127, Phoenix - LA Lakers 119:122, Sacramento - Oklahoma City 105:98, San Antonio - Minnesota 110:117, Washington - Charlotte 117:124.