Po výhře nad Dallasem vede NBA Minnesota. Boston zůstává na domácí půdě neporazitelný

Basketbalisté Minnesoty po porážce zabrali a výhrou 119:101 na hřišti Dallasu potvrdili pozici aktuálně nejlepšího týmu NBA. Spolu s nimi mají nejlepší bilanci také hráči Bostonu, kteří přehráli Cleveland 116:107 a zůstávají v domácí hale neporaženi. Obhájci titulu z Denveru zvítězili 124:101 nad Brooklynem i díky triple doublu Nikoly Jokiće za 26 bodů, 15 doskoků a 10 asistencí.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V zápase proti Dallasu byl nejlepším střelcem Minnesoty Naz Reid (vlevo)

V zápase proti Dallasu byl nejlepším střelcem Minnesoty Naz Reid (vlevo) | Foto: Jerome Miron | Zdroj: Reuters

Minnesota minule prohrála s Oklahomou City, ale proti Dallasu využila převahu pod košem, kde kraloval zejména Karl-Anthony Towns s 21 body a 17 doskoky. Hlavním hrdinou ale byl střídající Naz Reid, který trefil sedm trojek a s 27 body si vytvořil sezonní rekord.

Dallasu při absenci Kyrieho Irvinga nestačilo ani 39 bodů a 13 asistencí Luky Dončiće. Přitom Mavericks vstoupili do utkání skvěle a vedli 17:2. Jenže Timberwolves odpověděli desetibodovou šňůrou a rychle se do zápasu vrátili a na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny rozhodli.

Boston opět předvedl kolektivní výkon. Každý hráč základní sestavy měl dvouciferný počet bodů, nejvíce vidět byl Jayson Tatum s 27 body a 11 doskoky. Za Cleveland dal 31 bodů Donovan Mitchell. Boston vyhrál všech dosavadních 12 zápasů v domácí hale. „Od začátku jsme zápas kontrolovali. Doma jsme opravdu těžko k poražení,“ řekl Jrue Holiday.

Denver vedl nad Brooklynem už ve třetí čtvrtině o 28 bodů a zápas pak dohrávali především náhradníci. Jokić přesto stihl 115. triple double kariéry a stal se prvním hráčem v historii, který zapsal alespoň deset triple doublů v sedmi po sobě jdoucích sezonách.

Divokou přestřelku nabídlo Sacramento při výhře 128:123 nad Oklahomou City. Oba celky se často střídaly ve vedení, Thunder v závěru dohnali manko 14 bodů na rozdíl jediného koše, ale Kings nakonec zásluhou trestných hodů výhru uhájili. Hlavní zásluhu na tom má De'Aaron Fox se 41 body, za hosty dal ještě o dva více Shai Gilgeous-Alexander, který byl se 43 body nejlepším střelcem večera.

Skvělý start do utkání předvedlo Chicago, které nad Miami vedlo už 33:8 a náskok hájilo až do vítězného konce (124:116). Pro Bulls to byl nejvyšší náskok v první čtvrtině od roku 1997. Coby White k výhře přispěl 26 body, Nikola Vučević přidal 24 bodů a 12 doskoků, Ayo Dosunmu dal také 24 bodů a DeMar DeRozan 23. Vůbec poprvé od roku 1969 tak měli čtyři hráči Chicaga v jediném zápase na kontě přes 23 bodů.

Výsledky NBA

Boston - Cleveland 116:107, Dallas - Minnesota 101:119, Denver - Brooklyn 124:101, LA Clippers - Golden State 121:113, Miami - Chicago 116:124, Portland - Utah 114:122, Sacramento - Oklahoma City 128:123.