Minnesota i po zranění hvězdného Edwardse zdolala Memphis. Upevnila si vedení Západní konference NBA

Basketbalisté Minnesoty Timberwolves zvítězili na palubovce Memphisu 127:103 a šestou výhrou v řadě si znovu upevnili první místo v NBA. V tabulce Západní konference drží náskok tří výher na Oklahomu City, která zvítězila 138:136 po prodloužení nad Golden State. Z favoritů zaváhal obhájce titulu Denver, jenž prohrál 106:114 s Houstonem a připsal si už třetí porážku za sebou.

Los Angeles Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Minnesota vyhrála pošesté v řadě

Minnesota vyhrála pošesté v řadě | Foto: Petre Thomas-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Minnesota předvedla v Memphisu opět velmi dobrý výkon a postupně si vybudovala náskok až 26 bodů. A to i přesto, že hlavní hvězda týmu Anthony Edwards musel už po pár minutách odstoupit kvůli naražené kyčli. Nahradil ho Troy Brown a blýskl se 20 body. Karl-Anthony Towns přidal 24 bodů a Rudy Gobert 16 bodů a 20 doskoků.

„To je síla našeho týmu. Máme body rozložené na celý tým. Máme hodně hráčů, kteří jsou schopni hrát a skórovat a jsme nesobecký tým. A k tomu ta naše obrana,“ řekl Gobert.

Houston si dosud všechny výhry připsal v domácím prostředí, venku byl neškodný s osmi porážkami v řadě. Jenže v Denveru to dokázal zlomit a překvapivě vyhrál. V průběhu vedl až o 25 bodů. Nuggets se ještě pokusili zápas zdramatizovat, šest minut nedovolili soupeři skórovat a šňůrou 18:0 se v poslední čtvrtině vrátili do hry. Houston už ale výhru ubránil.

„Nechtěli jsme být poníženi. Byli jsme zády u zdi a bojovali jsme. Jen je škoda, že jsme takto nehráli od začátku a ne jen na konci,“ řekl k závěrečnému náporu Nikola Jokić, který zaznamenal v dresu Denveru 23 bodů a 16 doskoků. Za Houston dali 26 bodů Fred VanVleet a 25 bodů Jalen Green.

Drama v Oklahomě

Velké drama se šťastným koncem viděli fanoušci v Oklahoma City, kde se v duelu s Golden State hrála vyrovnaná bitva. Nejprve vedli Warriors, pak získali navrch domácí a v koncovce mohly uspět oba celky. Hosty táhl tradičně Steph Curry, který pět minut před koncem měl na kontě jen 14 bodů, ale pak dal 10 bodů v koncovce a dalších deset přidal v prodloužení. Ani to ale Warriors nestačilo.

Osm sekund před koncem totiž proměnil všechny tři trestné hody Chet Holmgren, poslal zápas do prodloužení a v něm Thunder kolektivním výkonem přestříleli Curryho. Shai Gilgeous-Alexander měl 38 bodů, Jalen Williams 28. Curry dal za hosty 34 bodů, Klay Thompson dvaadvacet.

Střelcem večera byl Kawhi Leonard, který 41 body dotáhl Los Angeles Clippers k výhře 117:103 nad Utahem. Vytvořil si tak osobní maximum sezony. Nejlepší střelec ročníku Joel Embiid řídil výhru Philadelphie nad Atlantou 125:114, zapsal 38 bodů a 14 doskoků.

Druhý nejlepší střelec Luka Dončić pak 32 body a 10 asistencemi táhl Dallas k výhře 125:112 v Portlandu. Hvězdný nováček Victor Wembanyama sice neodvrátil další porážku San Antonia 112:121 se Chicagem, ale blýskl se 21 body a 20 doskoky.

NBA:

Boston - New York 133:123, Brooklyn - Washington 124:97, Charlotte - Toronto 119:116, Denver - Houston 106:114, Memphis - Minnesota 103:127, Miami - Cleveland 99:111, Oklahoma City - Golden State 138:136 po prodl., Orlando - Detroit 123:91, Philadelphia - Atlanta 125:114, Phoenix - Sacramento 106:114, Portland - Dallas 112:125, San Antonio - Chicago 112:121, Utah - LA Clippers 103:117.