‚Výkon byl nejlepším, který jsme letos předvedli,‘ říká kapitán basketbalistů Opavy. K výhře to ale nestačilo

Basketbalisté Opavy prohráli v závěrečném vystoupení v základní skupině Ligy mistrů s řeckým Patrsem 97:100 po prodloužení. V posledním utkání při druhé účasti v této soutěži předvedli Slezané nejlepší letošní výkon.

Patras Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kapitán opavských basketbalistů Jakub Šiřina

Kapitán opavských basketbalistů Jakub Šiřina | Foto: Petr Sznapka | Zdroj: ČTK

Opavští basketbalisté se loučili s účastí v základní skupině Ligy mistrů. Na závěr předvedli nejlepší výkon, i když z toho nakonec byla porážka po prodloužení s řeckým Patrasem.

00:00 / 00:00

Poslechněte si, co říkali basketbalisté Opavy po prohře v Lize mistrů s řeckým soupeřem

„Náš předvedený výkon byl super, když se ohlédnu za prvním zápasem, který jsme hráli v Patrasu. Myslím, že v naší hře šlo vidět zlepšení. Škoda, že to nestačilo na výhru. Bylo by to skvělé zakončení letošního působení před domácím publikem, které dneska skvěle fandilo a táhlo nás dopředu,“ říkal Jakub Slavík, autor devíti bodů a šesti doskoků. Na závěr se Opava mohla dočkat výhry.

Kapitán Opavy Jakub Širina pokračoval. „Výkon byl nejlepší, který jsme letos předvedli ale jednoduše to nestačilo. Prohráli jsme v prodloužení, ale myslím že diváci zápas ocenili. Byl to zajímavý zápas, bohužel se smutným koncem pro nás.“

Opava byla v závěru základní hrací doby dokonce blízko výhře. Necelé dvě sekundy před jejím koncem zahrávala tři trestné hody a Američan Marquez Townes proměnil jen dvě a srovnal na 91:91.

Kdyby se proměnily tři šestky, tak to možná vyhrajeme. Na kdyby se ale nehraje. S postupem zápasů jsme získávali víc a víc odvahy a sebevědomí. To jak se zápasy zlepšovaly. Zakončili jsme to nejlepším možným výkonem i když z toho nebyla výhra,“

Opava chystá na 30. prosince pro diváky překvapení. V ligovém utkání proti Písku by měl nastoupit herec Ivan Trojan.

David Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít