Suverénní Odermatt vyhrál i třetí obří slalom sezony. Jediný Čech na startu Skořepa nedokončil první kolo

Švýcarský lyžař Marco Odermatt zvítězil i ve třetím obřím slalomu této sezony Světového poháru. V Alta Badii v pondělí porazil druhého Marca Schwarze o více než sekundu a navázal na svůj nedělní triumf v tomto italském středisku. Předtím vyhrál ve Val d'Isére. Jediný český reprezentant na startu Jan Skořepa nedokončil první kolo.

Alta Badia Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radost Marca Odermatta v cíli

Radost Marca Odermatta v cíli | Foto: Leonhard Foeger | Zdroj: Reuters

Obhájce triumfu v celkovém hodnocení SP Odermatt nenechal nikoho na pochybách, že v obřím slalomu aktuálně jen těžko hledá soupeře. Po prvním kole měl před průběžně druhým Filipem Zubčićem z Chorvatska náskok 87 setin sekundy a ve druhém kole předvedl na rozbité trati druhou nejlepší jízdu ze všech, což mu zajistilo náskok 1,05 sekundy před Rakušanem Schwarzem. Díky tomu si upevnil vedoucí pozici v průběžném pořadí seriálu.

Schwarz se posunul ze třetí příčky po prvním kole o jedno místo vzhůru poté, co Zubčić na rozdíl od neděle ve druhém kole nezářil a propadl se na čtvrtou příčku. Třetí skončil stejně jako v neděli Slovinec Žan Kranjec, jenž na Odermatta ztratil 1,22 sekundy.

Druhý závod ve Světovém poháru absolvoval sedmadvacetiletý Skořepa. V pondělí dopadl v italském středisku ještě hůř než při nedělním debutu ve Světovém poháru, kdy s více než desetisekundovou ztrátou obsadil 57. příčku. Tentokrát jeho účinkování trvalo zhruba půlminutu. Po prvním mezičase, kde už měl velkou ztrátu, se nevešel do jedné z branek.

Mužský Světový pohár ve sjezdovém lyžování bude pokračovat v pátek 22. prosince večerním slalomem v Madonně di Campiglio.

SP ve sjezdovém lyžování v Alta Badii (Itálie):

Muži - obří slalom: 1. Odermatt (Švýc.) 2:28,14 (1:14,39+1:13,75), 2. Schwarz (Rak.) -1,05 (1:15,34+1:13,85), 3. Kranjec (Slovin.) -1,22 (1:15,35+1:14,01), 4. Zubčić (Chorv.) -1,36 (1:15,26+1:14,24), 5. Pinturault (Fr.) -2,37 (1:15,88+1:14,63), 6. McGrath (Nor.) -2,61 (1:16,46+1:14,29), ...Skořepa (ČR) - nedokončil 1. kolo.

Průběžné pořadí obřího slalomu (po 3 z 11 závodů): 1. Odermatt 300, 2. Schwarz 210, 3. Zubčić 180, 4. Kranjec 156, 5. Pinturault 130, 6. Verdú (And.) 105.

Průběžné pořadí SP (po 7 z 41 závodů): 1. Odermatt 456, 2. Schwarz 364, 3. Zubčić 198, 4. Kilde (Nor.) 180, 5. Bennett (USA) 178, 6. Kranjec 156, ...80. Zabystřan (ČR) 11.