Dubovská v Levi dosáhla životního výsledku ve Světovém poháru. Ve slalomu dojela šestá

Lyžařka Martina Dubovská obsadila ve slalomu Světového poháru v Levi životní šesté místo. Vylepšila své dosud nejlepší umístění, kterým bylo osmé místo z březnového slalomu v Jasné. Z vítězství se stejně jako v sobotu radovala obhájkyně celkového prvenství v seriálu Petra Vlhová před Američankou Mikaelou Shiffinovou.

Levi (Finsko) (Aktualizováno: 15:12 21. 11. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slalomářka Martina Dubovská při slalomu ve finském Levi

Slalomářka Martina Dubovská při slalomu ve finském Levi | Foto: Lehtikuva | Zdroj: Reuters

Dubovská, jež ve Finsku v sobotu vstoupila do olympijské sezony 13. místem, figurovala po prvním kole na sedmé příčce. Ve druhém sice zajela devátý čas, soupeřky ale chybovaly a česká závodnice se pořadím posunula. V součtu obou jízd ztratila na vítěznou Slovenku 1,4 sekundy.

Vlhová v Levi vyhrála už čtvrtý slalom v řadě. Na dvě výhry z minulé sezony navázala i tentokrát a stejně jako v sobotu za sebou na stupních vítězů nechala Shiffrinovou a třetí Němku Lenu Dürrovou. Stejně jako v předchozím závodu vedla už po prvním kole a Američanku v součtu obou jízd porazila o 47 setin.

Lyžařka Dubovská zahájila olympijskou sezonu 13. místem ve slalomu, vyhrála Vlhová

V průběžném pořadí seriálu SP se nyní Vlhová dělí o první místo se Shiffrinovou, hodnocení disciplíny vede před Američankou o 40 bodů. Dubovská se dělí ve slalomu o deváté místo, celkově je třináctá.

Pro Dubovskou je finské středisko oblíbenou destinací, před dvěma lety tu poprvé pronikla do elitní desítky. V roce 2019 v Levi obsadila deváté místo a o rok později byla desátá. Umístění v top 10 zapsala v uplynulé sezoně celkem třikrát, vedle Levi a Jasné přidala deváté místo i ve slalomu v Lenzerheide.

Druhá česká reprezentantka ve startovní listině Gabriela Capová v Levi do druhého kola nepostoupila. Na trati nabrala manko 3,81 sekundy a obsadila 51. místo. Od finálové třicítky ji dělilo 1,79 sekundy.

Světový pohár ve sjezdovém lyžování v Levi (Finsko):

Ženy - slalom:
1. Vlhová (SR) 1:45,22 (52,14+53,08), 2. Shiffrinová (USA) -0,47 (52,32+53,37), 3. Dürrová (Něm.) -0,78 (52,80+53,20), 4. Holdenerová -0,97 (52,98+53,21), 5. Gisinová (obě Švýc.) -1,24 (52,50+53,96), 6. Dubovská (ČR) -1,40 (52,87+53,75), 7. Buciková (Slovin.) -1,46 (53,39+53,29), 8. Liensbergerová -1,64 (53,08+53,78), 9. Truppeová -1,66 (53,61+53,27), 10. Huberová (všechny Rak.) -1,77 (52,95+54,04), ...v prvním kole 51. Capová (ČR) 55,95.

Průběžné pořadí slalomu (po 2 závodech): 1. Vlhová 200, 2. Shiffrinová 160, 3. Dürrová 120, 4. Holdenerová 86, 5. Gisinová 77, 6. Liensbergerová 72, ...9. Dubovská 60.

Průběžné pořadí SP (po 4 závodech): 1. Vlhová a Shiffrinová obě 260, 3. Slokarová (Slovin.) 184, 4. Dürrová 156, 5. Stjernesundová (Nor.) 140, 6. Liensbergerová 137, ...13. Dubovská 60.