Shiffrinová slaví na mistrovství světa zlato v obřím slalomu. Stříbrnou Brignoneovou porazila o 12 setin

Sedmadvacetiletou americkou lyžařku Mikaelu Shiffrinovou nezastavila ani chyba v dolní části druhého kola a na světovém šampionátu v Méribelu zvítězila v obřím slalomu. Na druhém místě skončila Italka Federica Brignoneová o dvanáct setin sekundy. Bronz bere Ragnhild Mowinckelová z Norska, která na vítězku ztratila 22 setin. Adriana Jelínková obsadila 29. místo.

Méribel (Francie) (Aktualizováno: 15:50 16. 2. 2023) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mikaela Shiffrinová

Mikaela Shiffrinová | Foto: Denis Balibouse | Zdroj: Reuters

Shiffrinová získala sedmý světový titul a třináctou medaili ze světových šampionátů. Navzdory výrazné chybě v závěru druhého kola udržela vedoucí pozici z první jízdy a raduje se z premiérového triumfu v obřím slalomu.

Olympijská vítězka v obřím slalomu Shiffrinová v této sezoně Světového poháru vyhrála pět z osmi závodů v této disciplíně a byla největší favoritkou. Potvrdila to, ačkoliv v závěru vyjela z optimální stopy do hlubšího sněhu.

Dnešní titul získala den poté, co oznámila rozchod s dlouholetým trenérem Mikem Dayem. Je to neuvěřitelné. Byla jsem strašně nervózní, nemohla jsem tomu uvěřit, líčila dojatá Shiffrinová v cílovém prostoru.

Americká sportovní superstar se musela vyrovnat se situací, kdy těsně před ní při útoku na medaili vypadla domácí Tessa Worleyová. Druhá žena úvodního kola měla blízko k průběžnému vedení, ale ve spodní části spadla, takže bouřlivé francouzské publikum náhle utichlo.

I díky tomu se na druhé místo posunula Brignoneová, jež po triumfu v kombinaci vybojovala na šampionátu druhou medaili. Bronz získala Norka Ragnhild Mowinckelová, která nechala o devět setin za sebou obhájkyni titulu Laru Gutovou-Behramiovu ze Švýcarska.

Jediná česká reprezentantka na startu Adriana Jelínková na šampionku ztratila rovných pět sekund a obsadila 29. místo. Pro sedmadvacetiletou závodnici, která do minulé sezony reprezentovala Nizozemsko, je to nejlepší výsledek v obřím slalomu na MS.