Kazaň

Kazaň v textech na iROZHLASU

|Michal Jurman, Vojtěch Bureš, Simona Bartošová |Ostatní sporty

Navrátil skončil ve finále highdiverské soutěže v Kazani osmý a předvedl i Supermana

Český highdiver Michal Navrátil vybojoval na mistrovství světa v plaveckých sportech osmé místo, což je zatím nejlepší český výsledek na šampionátu. Ve finále si pražský rodák oproti pondělí o jednu příčku polepšil, a to i díky skvěle zvládnutému závěrečnému skoku se třemi salty a dvěma a půl vruty. Zlato získal Brit Gary Hunt.

|Michal Jurman, Simona Bartošová |Ostatní sporty

Z highdiverské věže v Kazani jde strach. Ve finále MS z ní skočí i Michal Navrátil

Na gymnastikou vypracovaných tělech highdiverů, kteří skáčou do vody z výšek kolem 30 metrů, není ani gram tuku. Dvanáct vůbec nejlepších skokanů se dnes představí ve finále mistrovství světa a chybět mezi nimi nebude ani Čech Michal Navrátil. Dobře ví, že tajemství úspěchu netkví jen ve svalech. Ze všeho nejdůležitější je se po cestě na obrovskou skokanskou věž zbavit strachu.

Kolářová a Šefl vytvořili na MS české rekordy, Brit Peaty pokořil světový

|Michal Jurman, Simona Bartošová, Petr Hašek |Ostatní sporty

Přesně o sekundu vylepšila na plaveckém mistrovství světa v ruské Kazani teprve 18letá Anna Kolářová český rekord na kraulařské dvoustovce. Osobní maximum si navíc časem 2:00,24 minuty vylepšila o 2,5 sekundy a skončila celkově na 25. místě. Nový český rekord vytvořil i Jan Šefl, světový pokořil Brit Adam Peaty.

Přijdu, uvidím, zvítězím a odejdu, plánuje plavec Jan Micka na 800 metrů

Ve své poslední juniorské sezoně vybojoval český plavec Jan Micka šest medailí z evropského a světového šampionátu. Přechod mezi seniorskou elitu je ale i pro něj hodně „trnitá“ cesta. Dnes se na ni 20letý český mladík vydá na mistrovství světa znovu, a jak sám říká, v ruce bude třímat hodně ostrou šavličku.

|Michal Jurman, Marek Augustin |Ostatní sporty

Před lety zaujal Navrátil skoky á la Superman. Na letošní MS chystá další novinku

Před dvěma lety si odbyl premiéru na plaveckém mistrovství světa tzv. high diving, při kterém se řítí skokani v saltech k vodní hladině z 27 metrů. Český dobrodruh Michal Navrátil tehdy skončil čtvrtý, u fanoušků ale po skoku v pláštěnce Supermana jasně vyhrál. Letos chce vyměnit jejich náklonnost za přízeň rozhodčích a poprat se v Kazani o medaile.