První dodavatel energií oznámil snížení cen pod vládní strop. Ostatní čekají na vhodné podmínky

První dodavatel energií oznámil, že sníží ceny plynu a elektřiny pod strop stanovený vládou. Klesnou víc než milionu stálých klientů E.ON. Nový ceník začne podle vedení společnosti platit v polovině února.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na pokles cen energií na trhu reagovali někteří dodavatelé poprvé už v lednu (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

U elektřiny budou ceny nižší o šest procent, u plynu o osm. Průměrná domácnost tedy zaplatí ročně méně o dva až čtyři tisíce korun. Ke snížení cen pomohly kromě poklesu cen na burze i úspory zákazníků.

Propojení trhů s elektřinou má vést ke snížení cen, Evropské unii se to ale nedaří, tvrdí auditoři

Číst článek

„V poslední době velmi šetří a tato úspora energie nám umožňuje lépe pracovat s nakoupenou energii,“ říká Radiožurnálu místopředseda představenstva E.ON Jan Zápotočný.

Další dodavatelé zatím na vhodné podmínky pro zlevnění energií čekají. MND zveřejní nový ceník v příštím týdnu. V několika dalších týdnech ceny upraví i ČEZ.

„Nové ceníky u řady produktů jako u plynu a u elektřiny připravujeme a v blízké době se je chystáme oznámit,“ říká mluvčí ČEZ Roman Gazdík.

Na pokles cen energií na trhu reagovali někteří dodavatelé poprvé už v lednu. Ceny ale snižovali jen u fixovaných smluv.

Lucie Pávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme