Italka Vittozziová ovládla Světový pohár biatlonistek, malý glóbus patří Francouzce Jeanmonnotové

Italka Lisa Vittozziová poprvé v kariéře ovládla Světový pohár biatlonistek. V závěrečném závodě s hromadným startem v kanadském Canmore jí k tomu stačilo 21. místo. Vyhrála Francouzka Lou Jeanmonnotová, která si tím zajistila malý křišťálový glóbus za tuto disciplínu. Nejlepší ze čtveřice českých reprezentantek byla Tereza Voborníková, jež obsadila se dvěma trestnými koly 16. příčku.

Canmore (Kanada) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lisa Vittozziová slaví v cíli závodu

Lisa Vittozziová slaví v cíli závodu | Zdroj: Profimedia

Vittozziová minula pět terčů a doběhla až na začátku třetí desítky. Celkově zvítězila o 23 bodů před Jeanmonnotovou, která poskočila na druhou pozici před Norku Ingrid Landmark Tandrevoldovou.

Nejlepší Češkou v této sezoně SP byla celkově šestnáctá Voborníková. Očekávaná týmová jednička Markéta Davidová skončila o dvě místa za ní.

V neděli minula sedm terčů a obsadila 26. příčku. Před ní se umístily dvaadvacátá Jessica Jislová a čtyřiadvacátá Lucie Charvátová.

SP v biatlonu v Canmore (Kanada) - závody s hromadným startem:

Ženy (12,5 km): 1. Jeanmonnotová (Fr.) 32:55,0 (1 tr. okruh), 2. Hettichová-Walzová (Něm.) -11,9 (1), 3. Guigonnatová -15,8 (0), 4. Braisazová-Bouchetová (obě Fr.) -22,1 (4), 5. Gandlerová (Rak.) -25,6 (1), 6. H. Öbergová (Švéd.) -31,2 (2), ...16. Voborníková -1:28,6 (2), 22. Jislová -2:15,9 (3), 24. Charvátová -2:30,3 (5), 26. Davidová (všechny ČR) -2:35,7 (7).

Konečné pořadí závodů s hromadným startem (po 4 závodech): 1. Jeanmonnotová 252, 2. Simonová (Fr.) 241, 3. Häckiová-Grossová (Švýc.) 205, ...17. Voborníková 84, 18. Davidová 83, 25. Jislová 48, 39. Charvátová 14.

Konečné pořadí SP (po 21 závodech): 1. Vittozziová (It.) 1091, 2. Jeanmonnotová 1068, 3. Tandrevoldová (Nor.) 1044, 4. Braisazová-Bouchetová 1025, 5. Simonová 994, 6. Häckiová-Grossová 853, ...16. Voborníková 409, 18. Davidová 361, 26. Jislová 264, 32. Charvátová 195.