Muzeum v Osvětimi kritizuje stánek se zmrzlinou. Provozovatel ho postavil přímo před branou do tábora

Před branou do bývalého koncentračního tábora v Osvětimi se prodává zmrzlina. Stánek s nápisem Ice Love se tam objevil koncem minulého dubna. Osvětimské muzeum prodej zmrzliny před vchodem do tábora smrti kritizuje, podle něj je to neuctivé, píše server Insider.

Osvětim Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mluvčí osvětimského muzea Bartosz Bartyzel deníku Gazeta Krakowska řekl, že nemohli stánek odstranit, protože stojí na soukromém pozemku.

Pavel navštívil pietu v Letech, kde vzniká památník holocaustu: Jsem rád, že se podařil odkup vepřína

Číst článek

„Je to příklad nejen estetického nevkusu, ale také nedostatku respektu ke zvláštnímu historickému místu, které se nachází poblíž,“ uvedl v prohlášení Bartosz Bartyzel z tiskového oddělení muzea, píše server Sky News.

Bartosz Bartyzel také doufá, že se do případu zapojí kompetentní orgány samosprávy, které by tento problém mohly vyřešit. Dagmar Kopijaszová z nadace Auschwitz-Birkenau Memorial Site Foundation dodala, že ze umístění stánku byli rozrušení nejen zaměstnanci muzea a nadace, ale také okolní obyvatelé. I těm to přišlo přinejmenším nevkusné.

Za necelých pět let během druhé světové války zemřelo podle odhadů v nacistickém táboře smrti více než milion lidí. Místo poblíž Krakova v Polsku navštíví ročně až dva miliony návštěvníků.

Už minulý měsíc – poté, co na sociálních sítích kolovala fotografie ženy pózující na kolejích před branou – muzeum na twitteru upozorňovalo, aby návštěvníci respektovali památku lidí, kteří tam zemřeli. Teď je k tomu vyzývá znovu.

Eliška Radinová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme