Kdo byl fyzik Robert Oppenheimer, otec atomové bomby? Jak vypadala jeho práce v laboratoři Los Alamos? A skutečně se pokusil otrávit profesora na univerzitě, jak uvádí snímek Christophera Nolana?
Řada filmových kritiků poukazuje na to, že filmy toho mají mnoho společného. Oba vynálezy, bombu i panenku, jejich tvůrci vyrobili z bohulibých pohnutek, přitom ale způsobili nenapravitelnou škodu.
Mimo jiné díky výborným hereckým výkonům v čele s Cillianem Murphym je Oppenheimer intenzivní, v nejlepších momentech strhující podívaná.
Film graduje právě jako morální drama o síle a moci.
Přesně za měsíc půjde do českých kin dlouho očekávaný film Oppenheimer režiséra Christophera Nolana. Diváci by měli počítat s tím, že i s reklamami v sále stráví téměř tři a půl hodiny.
Odloženo bylo mimo jiné natáčení poslední série seriálového hitu Stranger Things nebo druhé řady videoherní adaptace The Last of Us. Přípravy ustaly také u prequelu fantasy seriálu Hra o trůny.
Supertajná mise svede dohromady cestu bezejmenného hrdiny se záporákem s chytrými fitness hodinkami, kulkami, co se vrací zpátky do zbraní a ambiciózní snahou dostat lidi do poloprázdných kin.
Film režiséra Christophera Nolana Dunkerk sklízí samou chválu. Co když ale pomineme řemeslné mistrovství Nolanova filmu a porovnáme snímek se skutečnými událostmi? Jak film obstál?
Hollywoodští režiséři zachraňují film. Zábavní průmysl prožívá už několik let digitální revoluci. Tvůrců, kteří točí na klasické filmové pásky, ubývá. A proto hrozí, že se zavře poslední velká továrna na celuloidový film ve Spojených státech. S tím ale nesouhlasí třeba Quentin Tarantino, J. J. Abrams nebo Christopher Nolan.