„Význam hesla je vnímán nejen jako jednoznačný požadavek na konec židovské suverenity v regionu, ale jako úplný konec židovské etnické přítomnosti v regionu vůbec,“ píše Praha v odůvodnění zákazu.
„Svět se topí ve fosilních palivech. Lidé po celém světě trpí a umírají v důsledku klimatické krize způsobené těmito podniky,“ řekla během protestu Thunbergová.
„Děláme to, protože jsme v nouzové situaci. V existenčním nebezpečí!“ uvedlo hnutí Poslední generace na sociální síti X (dříve Twitter), na které zveřejnilo také video ze své akce.
V hlavním městě po klidném začátku demonstrace několik stovek zamaskovaných lidí před vlastním průvodem rozbíjelo okna bank a házelo kameny na policejní auto.
Demonstranti v Jerevanu skandují hesla jako „Nikol je zrádce!“. Premiér podle jejich názoru „nic nedělá“ v reakci na ázerbájdžánskou operaci v Karabachu, se kterým Arménie nemá pozemní spojení.
Policie odhadla, že se protestu účastnily vyšší jednotky tisíců lidí. Václavské náměstí bylo zaplněné těsně pod Opletalovu ulici. Kolem 18. hodiny se dav přesunul na Letnou, poté akce skončila.
V sobotu se protestující sešli kolem 14.00 u plzeňského hlavního nádraží. Účastníci pochodu se s několika českými vlajkami a za doprovodu antikonfliktního týmu vydali na náměstí Republiky.
Protest několika desítek žen začal ve středu ráno v hlavním městě a trval až do odpoledních hodin, kdy proti němu zasáhly bezpečnostní složky vodním dělem a střelbou do vzduchu.
Vládní odpůrci v návrhu zákona vidí pokus vlády premiéra Benjamina Netanjahua oslabit kontrolu justice nad počínáním politiků. Sám premiér přitom čelí obvinění z korupce.
Před osmnácti lety Francií po tři týdny otřásaly pouliční násilnosti. Zda dosáhnou nynější události rozměrů jako v roce 2005, není dosud jasné, vláda totiž zaujala přece jen diferencovanější přístup.
Hongkongští aktivisté uvádějí, že takovéto policejní akce jsou součástí širší kampaně proti disentu v této bývalé britské kolonii, které bylo při přechodu pod čínskou správu slíbeno zachování svobod.
Měsíc poté, co třináctiletý chlapec střílel v bělehradské škole, protestují desetitisíce lidí proti srbské vládě. Demonstrující mimo jiné požadují zastavení vysílání pořadů, které propagují násilí.
Ke shromáždění v Kišiněvě promluvila také předsedkyně Evropského parlamentu Roberta Metsolová, která uvedla, že unijní blok Moldavsko přivítá „s otevřenou náručí a s otevřeným srdcem“.
Bývalý premiér Imran Chán byl v úterý zadržen za dramatických okolností, když přijel do Islámábádu na soudní jednání. Zatčení opozičního vůdce vyvolalo rozsáhlé protesty na řadě míst v zemi.
Monarchii považují za nedemokratickou a netransparentní instituci a akce jako je korunovace Karla III. za plýtvání veřejnými prostředky. Po smrti Alžběty II. cítí šanci získat ve společnosti podporu.
Organizátorem akce byl Ladislav Vrabel, který už podobné demonstrace uspořádal. V odpověď na protest se před Národním muzeem shromáždily desítky lidí, aby naopak vyjádřily své sympatie Ukrajině.
V Paříži ekologičtí aktivisté rozlili barvu před budovou ministerstva spravedlnosti nebo na sídlo nadace Louis Vuitton. Početné demonstrace jsou také v Toulouse, Bordeaux nebo v Marseille.
Emmanuel Macron ve svém úterním projevu litoval toho, že se nepodařilo najít shodu při prosazování důchodové reformy. Zvýšení věkové hranice pro odchod do penze na 64 let je ale podle něj nezbytné.
„Lidé z toho začínají být unavení. Bylo tu příliš mnoho násilí. V Paříži je nepořádek a já chci pokračovat v normálním životě,“ řekla 32letá Pařížanka Amandine Betoutová.
„Každá fašistická vláda se dostala k moci skrz demokratické mechanicmy, které posléze zničila,” popisuje Izraelec žijící v Česku. Minulý týden se účastnil protestů v Izraeli.