Ledecká si dojela pro nejlepší výsledek od zranění, superobří slalom v Zauchensee dokončila na 11. místě

Trojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká skončila jedenáctá v superobřím slalomu v Zauchensee. Je to její nejlepší výsledek v lyžařském Světovém poháru po předloňském zranění klíční kosti. Ztratila 63 setin na vítěznou Švýcarku Laru Gutovou-Behramiovou.

Zauchensee (Rakousko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ester Ledecká

Ester Ledecká | Zdroj: Profimedia

Po sobotním 24. místě ve sjezdu se v neděli Ledecká vzepjala k výbornému výkonu. Se startovním číslem 29 vyjela až po všech favoritkách a na druhém mezičase měla na vedoucí Gutovou-Behramionou náskok čtyř setin.

Nejlepší výsledek od předloňského zranění. Ledecká ve Val d'Isere dojela ve sjezdu šestnáctá

Pak více než šest desetin ztratila, ale i tak se zařadila na průběžné desáté místo. Z první desítky ji odsunula až se startovním číslem 48 Američanka Lauren Macugaová, která byla o pět setin rychlejší. I jedenáctá příčka je pro Ledeckou maximem po comebacku. V aktuálním ročníku SP dosud skončila nejlépe šestnáctá ve sjezdu ve Val d'Isere.

Jubilejní čtyřicáté vítězství ve Světovém poháru zaznamenala Gutová-Behramiová. Dvaatřicetiletá Švýcarka, jež je v této disciplíně obhájkyní malého křišťálového glóbu a úřadující olympijskou šampionkou, porazila o 25 setin Rakušanku Cornelii Hütterovou.

O další setinu zpět byla v rakouském středisku další domácí lyžařka Mirjam Puchnerová.

Druhá česká reprezentantka Tereza Nová ztratila na vítězku rovné dvě sekundy a obsadila 41. příčku. O jednu pozici vylepšila své nejlepší umístění v elitním seriálu, který jezdí v této sezoně poprvé.

SP ve sjezdovém lyžování v Zauchensee (Rakousko):

Ženy - super-G: 1. Gutová-Behramiová (Švýc.) 1:14,95, 2. Hütterová -0,25, 3. Puchnerová (obě Rak.) -0,26, 4. Mowinckelová (Nor.) -0,34, 5. Gisinová (Švýc.) -0,35, 6. Melesiová (It.) -0,39, ...11. Ledecká -0,63, 41. Nová (obě ČR) -2,00.

Průběžné pořadí superobřího slalomu (po 4 z 10 závodů): 1. Hütterová 310, 2. Gutová-Behramiová 220, 3. Brignoneová (It.) 217, 4. Goggiaová (It.) 192, 5. Lieová (Nor.) 191, 6. Puchnerová 142, ...21. Ledecká 45.

Průběžné pořadí SP (po 19 z 43 závodů): 1. Shiffrinová (USA) 929, 2. Brignoneová 787, 3. Gutová-Behramiová 749, 4. Vlhová (SR) 722, 5. Goggiaová 582, 6. Hectorová (Švéd.) 458, ...52. Ledecká 76, 57. Dubovská 55, 103. Jelínková (obě ČR) 6.