Superobří slalom v Zauchensee ovládla Hütterová. Ledecká dokončila osmnáctá

Lyžařka Ester Ledecká skončila osmnáctá v superobřím slalomu v rakouském Zauchensee. Trojnásobná olympijská šampionka zaznamenala druhý nejlepší výsledek v této sezoně Světového poháru. Další česká závodnice Tereza Nová obsadila 52. místo. Zvítězila domácí Cornelia Hütterová, která porazila o devět setin sekundy Norku Kajsu Vickhoff Lieovou. Třetí byla se ztrátou 21 setin sekundy Švýcarka Lara Gutová-Behramiová.

Zauchensee Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ester ledecká při závodě v superobřím slalomu v Zauchensee

Ester ledecká při závodě v superobřím slalomu v Zauchensee | Zdroj: Profimedia

Páteční superobří slalom v Zauchensee se uskutečnil jako náhrada za zrušený prosincový závod ve Svatém Mořici. Ve Švýcarsku se druhé super-G neodjelo kvůli nebezpečné trati. Na startu chyběla vedoucí žena Světového poháru, Američanka Mikaela Shiffrinová, jež se zotavuje po nemoci.

Osmadvacetiletá Ledecká vyjela na trať se startovním číslem 28 několik minut poté, co byl závod přerušen po pádu a ošetřování Němky Nadine Festové. Česká závodnice chtěla vylepšit 35. příčku ze čtvrtečního tréninku a do cíle dojela průběžně sedmnáctá. Nakonec ještě o jednu příčku klesla. Na vítěznou Hütterovou ztratila 1,46 vteřiny, od desáté Švýcarky Jasmine Fluryové ji dělilo půl sekundy.

Dvojnásobná olympijská vítězka z Pchjongčchangu 2018 zůstala dvě příčky za nejlepším vystoupením v sezoně z Val d'Isere, kde byla ve sjezdu šestnáctá. Následné super-G ve francouzském středisku nedokončila. Ledecká, jež vynechala minulou sezonu kvůli zranění klíční kosti, skončila v tomto ročníku také dvaadvacátá ve sjezdu a třiadvacátá v superobřím slalomu ve Svatém Mořici.

Jednatřicetiletá Hütterová triumfovala se startovním číslem 8 a ukončila na domácí trati sedmileté čekání Rakušanek na vítězství. Naposledy uspěla v Zauchensee v lednu 2017 Christine Scheyerová. Hütterová vybojovala páté vítězství ve Světovém poháru v kariéře a čtvrté ze super-G. Italka Sofia Goggiaová po pádu závod nedokončila, její krajanka Federica Brignoneová byla čtvrtá.

Program SP v Zauchensee bude pokračovat sobotním sjezdem, v neděli se tam uskuteční další superobří slalom.

SP ve sjezdovém lyžování v Zauchensee (Rakousko):

Ženy - superobří slalom: 1. Hüterová (Rak.) 1:13,17, 2. Lieová (Nor.) -0,09, 3. Gutová-Behramiová (Švýc.) -0,21, 4. Brignoneová -0,32, 5. Bassinová (obě It.) -0,45, 6. Rädlerová (Rak.) -0,49, ... 18. Ledecká -1,46, 52. Nová (obě ČR) -4,26.
Průběžné pořadí superobřího slalomu (po 3 z 10 závodů): 1. Hütterová 230, 2. Brignoneová 195, 3. Lieová 173, 4. Goggiaová (It.) 160, 5. Gutová-Behramiová 120, 6. Hählenová (Švýc.) 89, ...25. Ledecká 21.
Průběžné pořadí SP (po 17 z 43 závodů): 1. Shiffrinová (USA) 929, 2. Brignoneová 747, 3. Vlhová (SR) 722, 4. Gutová-Behramiová 609, 5. Hectorová (Švéd.) 458, 6. Goggiaová 450, ...51. Dubovská 55, 57. Ledecká 45, 100. Jelínková (všechny ČR) 6.