Davidová doběhla ve stíhacím závodě v Anterselvě šestá. Krčmář chyboval na střelbě a dojel sedmnáctý

Biatlonistka Markéta Davidová skončila po dvou střeleckých chybách šestá ve stíhacím závodě Světového poháru v Anterselvě a posunula se oproti startu o deset míst. Michal Krčmář minul tři terče a doběhl sedmnáctý. Závod mužů ovládl jasně lídr průběžného pořadí Nor Johannes Thingnes Bö, mezi ženami triumfovala Němka Denise Herrmannová-Wicková.

Aktualizováno Anterselva (Itálie) (Aktualizováno: 16:20 21. 1. 2023) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Markéta Davidová

Markéta Davidová | Foto: Petr Slavík | Zdroj: Český biatlon

Biatlonistka Markéta Davidová skončila po dvou střeleckých chybách šestá ve stíhacím závodě Světového poháru v Anterselvě a posunula se oproti startu o deset míst. Michal Krčmář minul tři terče a doběhl sedmnáctý.

Zachytit fotku, jakou nemá nikdo jiný, je svatý grál. Nejlíp vypadají holky, směje se fotograf Slavík

Závod mužů ovládl jasně lídr průběžného pořadí Nor Johannes Thingnes Bö, mezi ženami triumfovala Němka Denise Herrmannová-Wicková.

Šestadvacetiletá Davidová byla popáté v sezoně na širším pódiu. Od třetí medaile v tomto ročníku ji dělilo deset vteřin.

Závodnice z Janova nad Nisou vyrazila na trať jako šestnáctá s takřka minutovou ztrátou na čelo. Díky dvěma bezchybným položkám vleže poskočila o deset míst a v polovině závodu ztrácela na medaili 20 vteřin.

„Snažila jsem se toho nebát, malinko se do toho pustit a počkat, co se bude dít a v té ‚ležce‘ to padalo. Předchozí závody jsem nad tím možná moc přemýšlela, tentokrát jsem se snažila to dělat víc automaticky. Ve střelbě ve stoje jsem byla trošičku vyklepaná, možná i víc než minule, a z toho plynuly chyby,“ řekla Davidová Radiožurnálu.

Česká reprezentantka zůstávala hře o cenný kov i před závěrečnou položkou vestoje, kde řada soupeřek chybovala. Davidová však minula druhý terč a po trestném kole se vrátila na trať jako sedmá. V závěru ještě díky čtvrtému nejrychlejšímu běhu předstihla Wiererovou.

Němka Herrmannová-Wicková, která startovala jako šestá, vyhrála navzdory dvěma trestným kolům o jedenáct sekund před domácí Lisou Vittozziovou. Třetí byla Švédka Elvira Öbergová.

Jednatřicetiletý Krčmář zahájil závod z 18. místa a na prvních třech položkách minul jen jeden terč. O lepší výsledek se připravil při závěrečné "stojce", po níž musel na dvě trestná kola.

Opět vyhrál Johannes Thingnes Bö, který si připsal 11. vítězství v sezoně a 63. celkově. Devětadvacetiletý Nor triumfoval před krajanem Sturlou Holmem Laegreidem a navýšil náskok v čele SP na 219 bodů. Třetí byl Švéd Martin Ponsiluoma.

SP v biatlonu v Anterselvě - stíhací závody:

Ženy (10 km): 1. Herrmannová-Wicková (Něm.) 29:53,1 (2 trest. okruhy), 2. Vittozziová (It.) -11,0 (0), 3. E. Öbergová -17,2 (2), 4. H. Öbergová (obě Švéd.) -21,5 (3), 5. Olsbuová-Röiselandová (Nor.) -25,4 (3), 6. Davidová -27,6 (2), ...42. Voborníková -4:13,3 (4), 49. Charvátová (všechny ČR) -5:44,0 (7).

Průběžné pořadí (po 14 z 21 závodů): 1. Simonová (Fr.) 811, 2. E. Öbergová 735, 3. Vittozziová 641, 4. Wiererová (It.) 603, 5. Herrmannová-Wicková 588, 6. Hauserová (Rak.) 506, ...8. Davidová 495, 29. Jislová 134, 52. Voborníková 50, 76. Václavíková 2, 77. Charvátová (všechny ČR) 1.

Muži (12,5 km): 1. J. T. Bö 31:24,4 (2 trest. okruhy), 2. Laegreid (oba Nor.) -40,2 (0), 3. Ponsiluoma (Švéd.) -1:02,1 (2), 4. Rees (Něm.) -1:34,3 (1), 5. Dale -2:00,8 (1), 6. Christiansen (oba Nor.) -2:17,8 (4), ...17. Krčmář -3:10,7 (3), 46. Václavík (oba ČR) -5:31,2 (6).

Průběžné pořadí SP (po 14 z 21 závodů): 1. J. T. Bö 1139, 2. Laegreid 920, 3. Christiansen 588, 4. Fillon Maillet (Fr.) 483, 5. Ponsiluoma 467, 6. Dale 460, ...15. Krčmář 362, 42. Štvrtecký 59, 51. Mikyska 41, 75. Mareček (všichni ČR) 8.

jsu, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít