Úvodní slalom sezony ovládla Vlhová. Shiffrinová se propadla a Dubovská skončila čtrnáctá

Lyžařka Martina Dubovská vstoupila do Světového poháru čtrnáctým místem ve slalomu v Levi. Ve finském středisku dominovala Slovenka Petra Vlhová, která měla nejrychlejší časy v obou kolech a zvítězila o 1,41 sekundy před Němkou Lenou Dürrovou. Druhá česká reprezentantka Adriana Jelínková, jejíž hlavní disciplínou je obří slalom, se startovním číslem 73 nedokončila první kolo.

Levi (Finsko) (Aktualizováno: 16:36 11. 11. 2023) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovenská lyžařka Petra Vlhová kralovala ve slalomu ve finském Levi

Slovenská lyžařka Petra Vlhová kralovala ve slalomu ve finském Levi | Zdroj: Profimedia

Česká slalomářská jednička Dubovská v obou kolech držela s nejlepšími krok v úvodní rovinatější pasáži, ale ztrácela v prudkém třetím sektoru. Už po prvním kole byla čtrnáctá. Po druhé jízdě se zařadila na čtvrtou příčku, ale nakonec si nepohoršila. Na vítěznou Vlhovou, která jako šestá lyžařka vyhrála 20 slalomů ve Světovém poháru, ztratila v součtu 3,72 sekundy. Od první desítky dělilo Dubovskou 42 setin sekundy.

„Je to super, že nějaké body jsou doma, ale doufám, že zítra to vylepším a posunu se ještě trošku výš. Udělala jsem pár chyb v těch jízdách. V první jsme se necítila celkově moc dobře a druhá měla chybu v prudké části,“ uvedla Dubovská v nahrávce pro média.

Olympijská vítězka Vlhová nedala soupeřkám sebemenší šanci. Její odstup od druhé Dürrové byl největším náskokem vítězky ženského slalomu Světového poháru od prosince 2019.

V Levi vyhrála slovenská lyžařská hvězda už pošesté, takže bude mít už šestého soba, který je zde tradiční odměnou za vítězství. Vyrovnala Američanku Mikaelu Shiffrinovou, která v sobotu skončila čtvrtá a ani ve druhém závodě nové sezony se nedostala na stupně vítězů.

Vedle Vlhové a Dürrové ji předstihla ještě Katharina Liensbergerová. Rakušanka, které se v minulé sezoně vůbec nedařilo, byla na stupních vítězů poprvé od vítězství ve slalomu v Aare v březnu 2022. Další závod čeká slalomářky v Levi v neděli.

SP ve sjezdovém lyžování v Levi (Finsko):

Ženy - slalom: 1. Vlhová (SR) 1:50,59 (53,79+56,80), 2. Dürrová (Něm.) -1,41 (53,97+58,03), 3. Liensbergerová (Rak.) -1,55 (54,81+57,33), 4. Shiffrinová (USA) -1,70 (54,21+58,08), 5. Hectorová (Švéd.) -2,60 (55,22+57,97), 6. Nullmeyerová (Kan.) -2,97 (55,95+57,61), ...14. Dubovská -3,72 (55,82+58,49), Jelínková (obě ČR) nedokončila 1. kolo.
Průběžné pořadí SP (po 2 z 45 závodů): 1. Vlhová 160, 2. Gutová-Behramiová (Švýc.) 100, 3. Hectorová 95, 4. Shiffrinová 90, 5. Brignoneová (It.) a Dürrová obě 80, ...26. Dubovská 18.