VIDEO: Mezi Matovičem a Kaliňákem létaly pěsti. Slovenští politici se střetli před úřadem vlády

Lídr strany OĽaNO a expremiér Igor Matovič a místopředseda Smeru a bývalý několikanásobný ministr vnitra Robert Kaliňák se ve středu dopoledne střetli v potyčce před slovenským úřadem vlády. Matovič na místo přijel v autě s amplióny a nápisem My vás mafii neprodáme. K roztržce došlo poté, co mu Kaliňák chtěl vzít z rukou mikrofon. Konflikt po chvíli ukončil strážník městské policie.

Bratislava (Aktualizováno: 10:55 13. 9. 2023) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve středu dopoledne probíhala na veřejném prostranství před slovenským úřadem vlády tisková konference strany Smer o ochraně hranic. Právě otázka nelegální migrace je v posledních dnech hlavním tématem kampaně před předčasnými parlamentními volbami 30. září.

Smer z nezvládání situace obviňuje současnou úřednickou vládu Ľudovíta Ódora a jejich předchůdce. Lídr OĽaNO Matovič zase dává vše za vinu Smeru.

V popředí auto Igora Matoviče s nápisem My vás mafii neprodáme, v pozadí tisková konference Smeru | Foto: repro FB OĽaNO a priatelia

Matovič se svým autem zaparkoval jen pár kroků od řečnického pultíku, kde vystupovaly přední tváře Smeru v čele s předsedou Robertem Ficem a začal mluvit do mikrofonu a narušovat konferenci.

Z politiků Smeru se vydal situaci řešit místopředseda strany a exministr vnitra Robert Kaliňák.

„Kaliňák mafián. Jdi do p*dele, zloději. Měl jsem si kvůli zlodějovi donést další mikrofon, protože je to zloděj,“ řekl Matovič.

„Co se bojíš?“ kontroval Kaliňák, který se Matovičovi snažil mikrofon sebrat. Načež expremiér dál opakoval, že Smer zničil Slovensko.

Oba muži se dál přetahovali o mikrofon, Matovič se svého politického konkurenta snažil odkopnout. Následně pak schytal od kandidáta Smeru Richarda Glücka minimálně dva údery pěstí do tváře.

Fyzickou konfrontaci politiků ukončili přítomní příslušníci městské policie. Matovič získal mikrofon zpět a pokračoval v řečnění o zkorumpovaném Smeru a po chvíli z místa incidentu odjel.

jgr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme