Jde o reakci Hradu na článek webu iROZHLAS.cz, který informoval o tom, že žalovaný trestný čin se mohl vztahovat pouze k Vratislavu Mynářovi jako soukromé osobě. Ten si proto měl spor hradit sám.
Podnětem k hlasování bylo Blažkovo srpnové setkání s proruským lobbistou Martinem Nejedlým. Celkem hlasovalo 545 voličů, tedy téměř polovina, pro vítězný návrh hlasovalo 331 Pirátů.
Spolek Milion chvilek nejenže se ocitl pod palbou i z řad svých podporovatelů za to, že Blažka nenechali na své akci promluvit, ale objevily se i úvahy, že éra Milionu chvilek skončila.
Politici si při komunikaci s voliči i mezi sebou navykli přirovnávat svoji práci k výkonům fotbalistů. Ministr spravedlnosti sice nedávno dostal žlutou kartu, červenou čáru ale zjevně nepřekročil.
Zůstane-li Blažek šéfem justice, poněkud se smaže rozdíl mezi ODS a ANO. Vždyť je to právě Blažek, kterého Andrej Babiš vždy zmiňoval jako slušného, schopného a komunikativního ministra Fialovy vlády.
„Pavel Blažek je muž, který se takovým setkáním nevyhýbá. Za Petra Fialu dělá jistý druh práce, který nemůže dělat sám předseda vlády,“ popisuje komentátor Jindřich Šídlo.
Ministr čelí kritice kvůli účasti na akci lobbisty Martina Nejedlého. Nejde ale o první kauzu vlivného člena ODS, který si kvůli kontroverznímu působení v Brně vysloužil přezdívku „don Pablo“.
S Nejedlým na „rodinné oslavě“ seděl několik hodin u jednoho stolu ministr spravedlnosti Pavel Blažek z ODS, podle kterého se spolu potkali náhodou kvůli špatnému počasí.
Podle Nejedlého šlo o normální setkání lidí, kteří se znají čtyřicet let. „Myslím, že tak to v normálním slušném kolektivu bývá,“ vysvětoval bývalý poradce Miloše Zemana.
Když chce BIS někoho odposlouchávat, musí mít svolení soudu, v případě Hradu dokonce vrchního soudu, ale podle Kmenty část z odposlechů prováděných zpravodajskou službou svolení nemělo.
Pražský Hrad opouští nejen dosavadní prezident Miloš Zeman, ale i jeho nejbližší spolupracovníci. Kam zamíří? A koho si s sebou do prezidentské funkce hodlá vzít zvolený prezident Petr Pavel?
Investigativní tým Radiožurnálu letos upozornil na podivné skartace přímo v prezidentské kanceláři. Reportéři zjistili, že zaměstnanci Hradu skartovali narychlo stovky utajovaných dokumentů.
„Účel pracovních cest je z logiky věci zřejmý, tedy plnění funkce kancléře,“ uvedl pro server iROZHLAS.cz neurčitě Mynář. Podle Hradu o cestách ani neexistuje písemný záznam.
Milost pro muže, který zmanipuloval stamilionovou státní zakázku. Skartace tajných dokumentů – prý omylem. Co se to na Hradě rok před koncem mandátu Miloše Zemana děje?
Prezidentská kancelář na konci roku 2020 zničila ještě další dva tajné dokumenty. Podle NBÚ k tomu došlo mimo skartační řízení a navíc byly listiny skartovány příliš brzy.
V Hollywoodu kdysi natočili tak trochu špionážní, tak trochu groteskní film Po přečtení spalte. Zemanovi nejbližší spolupracovníci asi byli jeho vděčnými diváky.
Kancelář prezidenta republiky, což má být celkem státní úřad poskytující běžný servis jednomu ústavnímu činiteli, se změnila v organizaci, u níž jsou na místě otázky, pro který stát vlastně pracuje.
Prezidentská kancelář odráží kritiku kvůli skartování tajné zprávy o Vrběticích. Jak Hrad situaci vysvětluje? Mohl mít k utajovanému dokumentu přístup někdo bez prověrky?
Nejbližší okolí prezidenta Zemana nemá bezpečnostní prověrku, aby se mohlo seznamovat s tajnými materiály – to platí nejen pro poradce Martina Nejedlého, ale i pro kancléře Vratislava Mynáře.
Podnikatel Pavel Podroužek má být podle žádosti o milost už tři roky vážně nemocný, od roku 2019 se však dostal do vedení šesti firem. Jak sám přiznává, nadále podniká.