Ledecká dojela v závěrečném sjezdu v Saalbachu na 11. místě, malý glóbus patří Hütterové

Lyžařka Ester Ledecká skončila v posledním závodu sezony jedenáctá ve sjezdu na finále Světového poháru v Saalbachu a nenavázala na páteční triumf ze superobřího slalomu. Česká reprezentantka v rakouském středisku ztratila v den 29. narozenin na domácí vítězku Corneliu Hütterovou 1,31 sekundy. Hütterová triumfovala o 17 setin před Slovinkou Ilkou Štuhecovou a získala malý křišťálový glóbus.

Saalbach (Rakousko) (Aktualizováno: 15:41 23. 3. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ester Ledecká

Ester Ledecká | Zdroj: Profimedia

Vítězka pátečního super-G Ledecká třetí stupně vítězů a druhé vítězství v sezoně nepřidala, přesto zajela nejvydařenější sjezd v sezoně. Jejím nejlepším výsledkem v disciplíně bylo zatím 14. místo z únorového závodu ve švýcarské Crans Montaně. Na třetí Italku Nicole Delagovou ztratila 82 setin sekundy, od první desítky ji dělilo 14 setin.

Celou dobu jsem bojovala s nemocí, ale sezonu hodnotím úspěšně, říká po triumfu v super-G Ledecká

Ledecká vyrazila na trať pod zataženou oblohou se startovním číslem 19 a i přes náročné podmínky se po prvních dvou sektorech držela u čela. Ve druhé polovině tratě ale začala ztrácet a nakonec z elitní desítky vypadla. Oproti středeční 10. příčce v tréninku si o jednu pozici pohoršila.

„Pohrálo si tady s námi počasí. Každý měl při závodě trochu jiný vítr. Na rovině jsem cítila hodně silný protivítr, ale nemůžu to porovnat s holkami, které tam jely. Počasí mi nepomohlo, ale lyže jsem měla perfektně připravené. Je to prostě venkovní sport,“ řekla Ledecká v rozhovoru pro Radiožurnál Sport.

V konečném pořadí disciplíny obsadila Ledecká 23. místo. Na stejné příčce skončila se 374 body také v celkovém hodnocení Světového poháru.

Problémy s počasím

Start závodu byl zhruba o deset minut odložen kvůli větru. Po odjetí druhé závodnice v pořadí Christiny Agerové z Rakouska byly jízdy přerušeny kvůli potížím jednoho z organizátorů na trati.

Průběžně vedoucí ženu Agerovou překonala až se startovním číslem 12 Hütterová s časem 1:45,08, která stále usilovala o malý křišťálový glóbus. Poté, co se navíc vedoucí ženě a jisté vítězce Světového poháru Gutové-Behramiové jízda nepovedla, začala Rakušanka spolu s ostatními krajankami slavit. Hütterovou nakonec nesesadila z čela ani Štuhecová s Delagovou.

Gutová-Behramiová tak přišla o šanci získat k velkému křišťálovému glóbu i třetí malý, poté co už triumfovala v super-G a obřím slalomu. Na vítěznou Hütterovou ztratila dnes 1,89 setin. Poslední závod v kariéře absolvovala Norka Ranghild Mowinckelová, jež obsadila předposlední 20. místo.

Finále SP ve sjezdovém lyžování v Saalbachu (Rakousko):

Ženy - sjezd: 1. Hütterová (Rak.) 1:45,08, 2. Štuhecová (Slovin.) -0,17, 3. Nicol Delagová (It.) -0,49, 4. Agerová -0,50, 5. Venierová -0,62, 6. Puchnerová (všechny Rak.) -0,63, ...11. Ledecká (ČR) -1,31.

Konečné pořadí sjezdu (po 8 z 8 závodů): 1. Hütterová 397, 2. Gutová-Behramiová (Švýc.) 369, 3. Goggiaová (It.) 350, 4. Venierová (Rak.) 346, 5. Brignoneová (It.) 281, 6. Fluryová (Švýc.) 275, ...23. Ledecká 87.

Konečné pořadí SP (po 39 z 39 závodů): 1. Gutová-Behramiová 1716, 2. Brignoneová 1581, 3. Shiffrinová (USA) 1409, 4. Hectorová (Švéd.) 922, 5. Hütterová 913, 6. Vlhová (SR) 802, ...23. Ledecká 374, 62. Dubovská 113, 115. Jelínková (obě ČR) 9.

mch, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít